Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Spaudos centras
Papildyta kompensacijų už elektros stulpus tvarka

Vilnius. Vyriausybė trečiadienį papildė piniginių kompensacijų už elektros stulpus išmokėjimo tvarką, numatant išmokas ne tik už sklypus, bet ir už statinius bei patalpas juose. 

„Iki šiol buvo kompensuojama už žemės servitutą, o šiuo nutarimu papildytas jau galiojantis nutarimas ir nustatytos vienkartinės kompensacijos už nekilnojamojo daikto – statinio, patalpos – servitutą apskaičiavimo ir išmokėjimo tvarka“, – BNS komentavo tokią iniciatyvą pateikusi Energetikos ministerija.

Pasak jos, kompensacijos dydis sieks dešimtadalį nekilnojamojo daikto ploto, kurį užima energetikos infrastruktūros įrenginiai, 2017 metų vidutinės rinkos vertės. Iki šiol buvo atlyginama tinklų operatorių nuožiūra dvišalių susitarimų pagrindu.

Bioversija 22 02 02

„Nebuvo nustatyta aiškaus imperatyvo atlyginti nekilnojamojo daikto savininkams už servituto nustatymą kitam nekilnojamajam daiktui, kai tiesiami elektros tinklai, įrengiami elektros energetikos objektai ir įrenginiai, ir šį klausimą spręsdavo individualiai elektros tinklų operatorius ir nekilnojamojo daikto savininkas“, – rašoma ministerijos pažymoje. 

Ministerijos teigimu, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) preliminariais vertinimais, kompensacijos už įstatymu nustatytus nekilnojamojo daikto servitutus gali siekti apie 1,6 mln. eurų.

Vyriausybė 2018 metų liepą patvirtino vienkartinių kompensacijų mokėjimo tvarką už bendrovių ESO ir „Litgrid“ servitutus. Už jau esamą servitutą (jeigu už jį dar nebuvo atlyginta) savininkas gauna 10 proc. sklypo dalies, kuriai nustatytas servitutas, vertės, kurią 2017 metais paskelbė Registrų centras. Už naujus servitutus kompensacijos dydis yra 50 procentų.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos