Basf A1 2024 10 11 Basf m1 2024 10 11
Spaudos centras
NŽT: žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimas vyksta įprastu režimu

Nacionalinės žemės tarnyba (NŽT) informuoja, kad, nepaisant šalyje paskelbto karantino, visos paslaugos Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (toliau – ŽPDRIS) ( www.zpdris.lt ) teikiamos visa apimtimi.

NŽT, vykdydama valstybinę žemėtvarkos planavimo dokumentų priežiūrą ir siekdama užtikrinti kokybišką ir skaidrų žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimą, kiekvieną darbo dieną patikrina apie 30 žemėtvarkos planavimo dokumentų. NŽT tikrina teritorijų planavimo dokumentus (žemėtvarkos schemos; kaimo plėtros žemėtvarkos projektai) ir žemės valdos projektus (žemės reformos žemėtvarkos, žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo, žemės konsolidacijos ir žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektai).

Jau penkerius metus didžioji dalis – 96  proc. – žemėtvarkos planavimo dokumentų rengiami ŽPDRIS, o spausdintine forma tvarkomi tik 4 proc. Pagrindinis sistemos tikslas – užtikrinti efektyvų žemėtvarkos planavimo proceso valdymą.

Bioversija m7 2024 11 01

Nuo sistemos veikimo pradžios – 2015 m. sausio 1 d., ŽPDRIS jau turi 73 876 vartotojus. ŽPDRIS vartotojų skaičius pasiskirstė taip: paslaugų gavėjų, kurie savo tapatybę patvirtino per Elektroninės valdžios vartus, yra 70 994 asmenys; registruotų vartotojų (institucijų, teikiančių ŽPDRIS paslaugas, darbuotojų) – 1 917, ir projektų rengėjų, kurie bent kartą prisijungė prie ŽPDRIS, – 965.

ŽPDRIS yra teikiamos keturios elektroninės paslaugos: žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo; kaimo plėtros žemėtvarkos projektų rengimo; žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektų rengimo ir žemės konsolidacijos projektų rengimo.

Sistemoje, kuri veikia vieno langelio principu, galima teikti prašymus, stebėti projektų rengimo, derinimo, svarstymo su visuomene bei viešinimo eigą ir kitus procesus. Šia sistema kasdien naudojasi ne tik NŽT specialistai, bet ir VĮ Valstybės žemės fondo, Lietuvos automobilių kelių direkcijos, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos, savivaldybių administracijų ir kitų institucijų darbuotojai.

2019 metais buvo patikrinti 7 664 žemėtvarkos planavimo dokumentai, iš jų: žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektai – 6 612, kaimo plėtros žemėtvarkos projektai – 809, žemės reformos žemėtvarkos projektai – 235, žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektai – 2, žemės konsolidacijos projektai – 4 ir žemėtvarkos schemos – 2. Iš praeitais metais NŽT patikrintų projektų  82 proc. buvo parengti kokybiškai, 18 proc. grąžinti taisyti.

Atkreiptinas dėmesys, kad žemėtvarkos planavimo dokumentų būtų grąžinama mažiau taisyti, jeigu rengiant dokumentus didesnis dėmesys būtų kreipiamas į planuojamoje teritorijoje galiojančius teritorijų planavimo dokumentus ir jų sprendinius (bendruosius ir specialiuosius planus), žemės sklypams būtinas nustatyti specialiąsias žemės naudojimo sąlygas, pagrindinę žemės naudojimo paskirtį (būdą), kelių (gatvių) tinklą, žemės sklypų racionalumą, taip pat ar parengtas sprendinių brėžinys tinkamai aprašytas aiškinamajame rašte.

NŽT inf.

    Gudinas -  23 06 14

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos