Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Spaudos centras
NMA darbuotojų kreipimasis į Žemės ūkio ministrą G. Surplį

Vilnius. Praeitą savaitę įvairiuose žiniasklaidos kanaluose pasirodė informaciją, kad Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – NMA) direktorius Erikas Bėrontas prarado teisę dirbti su slapta informacija ir tuo pagrindu galimai negali eiti NMA direktoriaus pareigų.

Pažymėtina, jog Eriko Bėronto vadovavimo laikotarpiu su sumažėjusiu NMA veiklos finansavimu pavyko įveikti daug iššūkių ir pasiekti labai aukštų veiklos rezultatų:

  • parama kiekvienais metais išmokama vis didesnė ir vis greičiau;
  • ženkliai sumažintas patikrų ir sankcijų bei skolų skaičius pareiškėjas ir paramos gavėjams;
  • elektronizuotos bei robotizuotos iš esmės visos pagrindinės NMA paslaugos;
  • NMA darbo kokybė ir patirtis diegiant inovacijas įvertinta tarptautiniu bei ES lygiu;
  • įgyvendintos esminės priemonės didinant NMA veiklos skaidrumą ir maksimaliai sumažinant galimos korupcijos apraiškas.

Atkreiptinas dėmesys, jog per visą Eriko Bėronto 5 metų vadovavimo laikotarpį negautas nė vienas dokumentas su žyma „Slaptai“. Tai yra savaime suprantama, kadangi NMA veiklai yra keliami aukščiausi skaidrumo ir kokybės standartai, todėl tokių dokumentų NMA veikloje tiesiog negali būti. Akivaizdu, kad reikalavimas turėti teisę dirbti su slapta informacija yra formalus ir perteklinis tiek NMA direktoriaus, tiek kitų NMA darbuotojų atžvilgiu.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

2018 m. sausio mėn. Erikas Bėrontas jau buvo atleistas iš NMA direktoriaus pareigų vadovaujantis tik formaliais, vienasmeniškai subjektyviai vertinamais bei interpretuojamais kriterijais, kuriuos teismas pripažino neteisėtais, gražino Eriką Bėrontą į pareigas 2018 m. rugsėjo mėn. bei priteisė kompensaciją. 8 mėn. periodas, kai NMA neturėjo vadovo, daugelio darbuotojų prisimenamas kaip laikotarpis, kai NMA prarado inovatyvios lyderės pozicijas tiek ES, tiek Lietuvos instituciniu lygiu, paraiškų administravimas ženkliai sulėtėjo dėl ko ženkliai padidėjo pareiškėjų ir socialinių partnerių skundų, o NMA darbuotojai dirbo stresinėje aplinkoje. Tik sugrįžus Erikui Bėrontui į NMA direktoriaus pareigas, NMA veikla vėl atsistojo į tinkamas vėžes, ką įrodo ir paskutiniai klientų bei socialinių partnerių apklausų aukšti NMA veiklos įvertinimo rezultatai.

Svarbu paminėti, jog gegužės-spalio mėn. periodas NMA veikloje yra kritinis, kadangi šiuo periodu turi būti sėkmingai surinkta didžioji dalis paramos paraiškų, atlikti visi reikiami patikrinimai ir išmokėtos paramos lėšos. Jeigu NMA veikla ir vėl bus destabilizuota, kils reali grėsmė, jog reikiami atlikti administravimo ir kontrolės veiksmai ženkliai vėluos, dėl ko vėluos ir išmokos ūkininkams.

Atsižvelgdami į išsakytus argumentus, Eriko Bėronto vadovavimo NMA metu pasiektus aukštus rezultatus, puikius socialinių partnerių bei klientų vertinimo rodiklius, taip pat siekdami užtikrinti pradėtų įgyvendinti darbų bei projektų tęstinumą ir efektyvią NMA veiklą, mes, visų NMA padalinių vadovai, NMA direktoriaus pavaduotojai ir patarėjai, taip pat NMA profesinė sąjunga, reiškiame visapusišką palaikymą NMA Direktoriui Erikui Bėrontui ir prašome Žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio priimti teisėtą, pagrįstą ir teisingą sprendimą.

NMA padalinių vadovai
NMA profesinė sąjunga

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos