Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Spaudos centras
Lukšių pieninės bankrotas – neteisėtas, jis nutraukiamas
pixabay.com nuotr.

Vilnius. Lukšių pieninės bankrotas ne teismo tvarka pradėtas neinformavus visų kreditorių, todėl jis nutraukiamas, nusprendė teismas.

Lietuvos apeliacinis teismas panaikino Kauno apygardos teismo nutartį ir tenkino kreditorės – bendrovės „Karpis“ – apeliacinį skundą. Apeliacinis teismas pripažino kreditorių sprendimą dėl bankroto negaliojančiu bei bankroto procedūrą nutraukė.

„Daroma išvada, kad pirmosios instancijos teismas nepagrįstai nusprendė, jog neteisminė bankroto procedūra buvo pradėta nepažeidžiant imperatyvių įstatymo nuostatų, todėl, atsisakydamas panaikinti kreditorių susirinkimo sprendimą, priėmė neteisėtą nutartį“, – rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kauno apygardos teismas balandžio 11-ąją „Karpio“ bendrovės skundą atmetė dėl to, kad, anot teismo, bendrovės balsai nebūtų nulėmę kitokio kreditorių sprendimo priėmimo dėl bankroto, todėl nėra teisinio pagrindo jį panaikinti.

Apeliacinis teismas skelbia, jog tokia nutartis yra neteisėta.

Lukšių pieninės nemokumo administratorius Gintaras Adomonis sakė, kad Apeliacinio teismo nutartimi panaikintas ir administratoriaus paskyrimas, todėl jo darbas baigsis perdavus įmonės turtą, kam – spręs akcininkai.

„Karpis“, kuriam Lukšių pieninė skolinga 31 tūkst. eurų, nurodė, kad apie šiemet vasarį vykusį Lukšių pieninės kreditorių susirinkimą, kuriame nuspręsta inicijuoti bankrotą, įmonė sužinojo iš žiniasklaidos.

Lukšių pieninė veikia trijuose padaliniuose Šakių rajone, Jurbarke ir Jurbarko rajone, 2021 metais juose dirbo 257 darbuotojai. Šiuo metu, „Sodros“ duomenimis, įmonėje dirba 98 darbuotojai.

„Marijampolės pieno konservai“ valdo 100 proc. Lukšių pieninės akcijų, o „Karpiui“ priklauso 90 proc. „Marijampolės pieno konservų“ akcijų.

Lukšių pieninė žinoma kaip sūrio „Liliputas“ ir „Senolių“ produkcijos gamintoja.

Apie ketinimus įsigyti pieninę yra užsiminęs didžiausias Baltijos šalyse pieno gamintojų kooperatyvas „Pienas LT“, šią savaitę jo valdybos pirmininkas Tomas Raudonius BNS teigė, kad sprendimas dėl to dar nepriimtas, nes dėl bankroto procedūros dabar tai teisiškai neįmanoma.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos