BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Spaudos centras
„Linas Agro“ už trąšas teks mokėti antidempingo muitą – teismas

Vilnius. Lietuvos žemės ūkio investicijų bendrovės „Linas Agro Group“ grupės įmonė „Linas Agro“ už importuotas rusiškas trąšas turės sumokėti beveik 750 tūkst. eurų antidempingo muitą, mokesčių ir baudų, nusprendė teismas. 

Vilniaus apygardos administracinis teismas gegužės 20 dieną atmetė „Linas Agro“ skundą – įmonė prašė įpareigoti Muitinės departamentą ir Mokestinių ginčių komisiją panaikinti sprendimus mokėti muitą.

Antidempingo muitas, papildomi mokesčiai ir baudos paskaičiuotos už „Linas Agro“ 2016 ir 2017 metais iš Rusijos importuotas trąšas. Muitinė „Linas Agro“ paskaičiavo 496,3 tūkst. eurų antidempingo muito, 104,2 tūkst. eurų importo PVM bei 147,9 tūkst. eurų delspinigių ir baudų. Šį sprendimą patvirtino ir bendrovės skundą išnagrinėjusi Mokestinių ginčų komisija.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Linas Agro“ teigimu, amonio nitrato trąšoms neturi būti taikomas muitas, jos turi būti klasifikuojamos pagal kitą kodą, nes amonio nitrato kiekis jose yra ne didesnis kaip 80 proc. „Linas Agro“ tai grindė bendrovės „Inspectorate Klaipėda“, Kauno technologijos universiteto bei gamintojo „Dorogobuž“ paaiškinimais ir išvadomis. 

Anot teismo, iš „Dorogobuž“ kokybės sertifikatų ir iš „Inspectorate Klaipėda“ laboratorinių tyrimų rezultatų matyti, kad azotas sudaro apie 30 proc. trąšų masės, fosforas ir kalis – po 4 procentus.

„Esant neginčijamiems įrodymams dėl maistinių medžiagų kiekio prekės sudėtyje, o būtent, kad azoto kiekis sudaro 30 proc. masės, o fosforas ir kalis sudaro po 4 proc. masės, taikytina įtvirtina prezumpcija, kad amonio nitrato kiekis ginčo prekėje yra didesnis kaip 80 proc.“, – rašoma teismo nutartyje.

Joje pažymima, kad „Linas Agro“ neįrodė, kad mokesčių administratorius nepagrįstai naudojo įtvirtintą prezumpciją.

Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos