Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Spaudos centras
Lietuvos BVP metinis augimas ketvirtąjį ketvirtį - 3,8 proc.

Vilnius, kovo 2 d. (BNS). Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį, palyginti su atitinkamu 2018-ųjų laikotarpiu, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką padidėjo 3,8 proc. ir to meto kainomis siekė 12,664 mlrd. eurų.

Ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su trečiuoju, šalies ekonomika pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką padidėjo 1 proc., antrąjį įvertį paskelbė Statistikos departamentas, įvertinęs BVP komponentus gamybos, išlaidų ir pajamų metodais.

Anksčiau skelbta, kad Lietuvos BVP ketvirtąjį ketvirtį, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, per metus padidėjo 3,7 proc., o per ketvirtį - 1,3 procento.

Bioversija 22 02 02

Vertinant gamybos metodu, ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su trečiuoju, teigiamam BVP pokyčiui didžiausią įtaką darė apdirbamosios gamybos, kasybos ir karjerų eksploatavimo bei kitos pramonės, didmeninės ir mažmeninės prekybos, transporto ir saugojimo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonių veiklos rezultatai.

Vertinant BVP išlaidų metodu, ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su 2019 metų liepos-rugsėjo mėnesiais, namų ūkių galutinio vartojimo išlaidos padidėjo 1 proc., valdžios sektoriaus išlaidos - 0,6 procento. Bendrojo pagrindinio kapitalo formavimas sumažėjo 0,5 proc., o prekių ir paslaugų eksportas bei importas sumenko atitinkamai 1,4 proc. ir 0,7 procento.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos