Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Spaudos centras
Lietuvos banko prioritetai: tvari rinkos plėtra, klimato kaita ir inovacijos

Vilnius. Lietuvos bankas (LB), planuodamas finansų rinkos reguliavimo naujoves, šiais metais daugiausia dėmesio numato skirti su tvaria rinkos plėtra, klimato kaita ir inovacijomis susijusiems teisinio reguliavimo pokyčiams.

Siekiant formuoti geriausią praktiką atsižvelgiant į vartotojų interesus, taip pat numatoma parengti su nekilnojamojo turto (NT) įkeitimu susijusių kreditų teikimo gairių projektą, teigiama LB pranešime.

Nuo lapkričio 1 dienos bus pradėtas taikyti Sutelktinio finansavimo reglamentas, kuriuo nustatytas vienodas sutelktinio finansavimo paslaugų reguliavimas visoje Europos Sąjungoje (ES).

Bioversija 2024 04 26 m7

Anot LB, milžiniška ES rinka turėtų paskatinti sutelktinio finansavimo platformų augimą, o tai stiprintų konkurenciją tarpusavyje ir su kitais finansų rinkos dalyviais, atsirastų daugiau investicinių galimybių vartotojams bei skolinimosi ar finansavimosi galimybių smulkiajam ir vidutiniam verslui.

Būsimas sutelktinio finansavimo instituto reguliavimas yra labai panašus į dabar nustatytą Sutelktinio finansavimo įstatymu, tad Lietuvoje autorizuotiems sutelktinio finansavimo platformų operatoriams nereikės iš pagrindų keisti savo veiklos modelių.

Pagrindinis iššūkis – tinkamai suderinti nacionalinį reguliavimą, kuris nustatytų aiškų pereinamąjį laikotarpį, per kurį rinkos dalyviai galėtų pasirengti pereiti prie europinio reguliavimo, leisiančio vykdyti sutelktinio finansavimo veiklą visos ES mastu.

LB taip pat sieks, kad prižiūrimi finansų rinkos dalyviai į valdymo ir rizikos vertinimo procesus įtrauktų aplinkos, socialinės ir valdymo (angl. environmental, social, governance, ESG) rizikas ir tinkamai atskleistų informaciją, susijusią su klimato kaitos rizika, o jų finansavimo ir investavimo veikla būtų vykdoma atsižvelgiant į ESG kriterijus.

Šiuo tikslu LB sieks pateikti savo lūkesčius dėl ESG rizikų valdymo ir informacijos atskleidimo įstaigoms, kurių veiklos nereguliuoja ES priežiūros institucijos.

Skatindamas inovacijas, LB atsižvelgs į tarpusavio draudimo platformos bandymo finansinių inovacijų aplinkoje rezultatus ir parengs tarpusavio draudimo veiklos gaires. Jose bus siekiama balanso tarp naujovių plėtros ir finansų sektoriaus patikimumo bei vartotojų interesų apsaugos. Be to, numatoma peržiūrėti LB bandomosios finansinių inovacijų aplinkos aprašą.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos