

Vilnius. Valstybinė augalininkystės tarnyba kasmet vykdo žemės ūkio augalų, kuriuose yra didelė tikimybė aptikti genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) priemaišų, pasėlių stebėseną. Jau žinomi ir šių metų rezultatai.
2019 m. Augalininkystės tarnybos specialistai paėmė 81 mėginį iš Lietuvoje auginamų kviečių (20 mėginių), rapsų (20 mėginių), kukurūzų (11 mėginių), pupų (10 mėginių), bulvių (6 mėginiai), cukrinių runkelių (6 mėginiai), liucernų (5 mėginiai) ir sojų (3 mėginiai) pasėlių.
Pasėlių mėginiai genetinės modifikacijos tyrimams buvo imami iš šiais metais žemdirbių deklaruotų žemės ūkio augalų plotų visoje Lietuvoje. Grūdinių augalų auginimas vyrauja derlingiausiuose šalies regionuose, kur intensyviai vystoma augalininkystė, o ūkiuose auginama po 50 ir daugiau hektarų kviečių, kukurūzų ar rapsų. Todėl daugiau kaip po 10 mėginių iš atokiau vienas nuo kito esančių vienarūšių pasėlių ėmė Šiaulių (14 mėginių), Kauno (13 mėginių) ir Panevėžio (12 mėginių) regioniniai skyriai. Pasyvesniuose regionuose šiais metais genetinės modifikacijos tyrimams imta po kelis mėginius.
Visi mėginiai buvo pateikti Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistams augalų genetinės modifikacijos tyrimams atlikti. Visų mėginių tyrimų rezultatai patvirtino, jog Lietuvos augalininkystės ūkiuose genetiškai modifikuoti augalai neauginami.
„Lietuvoje ir Europos Sąjungoje skiriamas ypač didelis dėmesys vartotojams ir aplinkai apsaugoti bei užtikrinti, kad rinkai būtų tiekiamas tik saugus ir sveikas augalinis maistas. Todėl vykdoma nuosekli augalų pasėlių GMO kontrolė ir iš trečiųjų šalių įvežamų augalų bei augalinių produktų stebėsena“, – teigia Augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas.
VAT inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Seimas pakeitė poveikio aplinkai vertinimo tvarką
2025-06-05 -
Lietuviai atidarė sėklų gamyklą Latvijoje
2025-06-04 -
Seimas imasi kurti milijardinį Kelių fondą
2025-06-03
Skaitomiausios naujienos
-
Nuo liepos – pokyčiai registruojant žemės ūkio techniką
2025-06-04 -
Rusijos „Rostselmash“: po svaiginančio pakilimo – kritimas į bedugnę
2025-05-23 -
Jau 25 metus prie traktoriaus vairo
2025-05-27
(0)