Vilnius. Dešimt nacionalinių partnerių sieks sukurti patikimą šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kreditų sertifikavimo metodiką ir registravimo platformą, kuri galėtų būti pritaikoma visoje Europoje.
Visa to bus siekiama įgyvendinant projektą „GFarm For LIFE“. Tikimasi, kad jo sėkmė taps gerąja praktika, ieškant sprendimų tvaresniam žemės valdymui ir sektoriaus atsparumo formavimui Europos mastu.
„LIFE yra pagrindinė skėtinė ES programa, skatinanti aplinkos ir klimato apsaugos veiksmus. Lietuva lyderiauja klimato kaitos prioritete, nes esame partneriai net 27 iš 44 įgyvendinamų projektų. Visų jų kontekste „GFarm for LIFE“ tema, apimanti žemės ūkio iššūkių sprendimą, yra vienintelė tokia. Tai tikrai dideli pasiekimai, keliantys kartelę veikti dar ambicingiau ir verti pasididžiavimo jau turimu įdirbiu“, – sveikinimo kalboje sakė aplinkos viceministras Kęstutis Šetkus.
„GFarm for LIFE“ koordinavimo darbais rūpinsis klasteris ir skaitmeninių inovacijų centras „AgriFood Lithuania“. Projekto partneriai – Nacionalinė mokėjimo agentūra, Valstybinė miškų tarnyba, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija, įmonės „ART21“, „DOJUS agro“, „Litagra“, „Melda“ ir „Strategy LABS“.
„Neretai tarptautiniuose projektuose dalyvaujame drauge su užsienio partneriais, visgi šis atvejis išskirtinis, nes visi dalyviai – iš Lietuvos. Taigi nacionalinis konsorciumas turės galimybę prisidėti prie Europos politikos gairių formavimo. O tokių svarbių valdžios institucijų, akademikų, agromaisto, miškininkystės sektorių ir inovacijas juose skatinančių verslų įsitraukimas rodo, kad Europa mumis patikėjo ne veltui. Esu tikra, kad konstruktyvi partnerystė padės pasiekti geriausių rezultatų“, – projekto perspektyvomis dalijosi „AgriFood Lithuania“ direktorė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Auga“ įmonės obligacijų savininkai kol kas nereikalaus išankstinio išpirkimo
2025-01-21 -
Darbą pradėjo naujasis Lietuvos žemės ūkio atašė Jungtinėje Karalystėje
2025-01-17 -
Į kosmosą paleisti lietuviški palydovai: stebės metano emisijas ir matuos žemės temperatūrą
2025-01-15
Skaitomiausios naujienos
-
Lengvinami tiesioginių išmokų reikalavimai: daugiau lankstumo dėl GAAB
2025-01-03 -
Registrų centras skelbia didžiausius žemės valdytojus
2025-01-08 -
Neįtikėtina: populiariausios obelų veislės rinkoje išsilaiko šimtus metų
2025-01-17
(0)