Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Spaudos centras
Lengvatinės paskolos - nuo COVID-19 nukentėjusiems ūkininkams

Vilnius. Nacionalinė plėtros įstaiga UAB „Žemės ūkio paskolų garantijų fondas“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „SME Finance“ dėl priemonės „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu“ įgyvendinimo.

Pasak „Žemės ūkio paskolų garantijų fondo“ l. e. p. direktorės Romaldos Globienės, taip siekiama užtikrinti kuo patogesnį bei kokybiškesnį paskolos suteikimo procesą ir padidinti finansinių paslaugų prieinamumą nukentėjusiems nuo COVID-19.

Tuo tarpu „SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas teigia, kad įmonei lengvatinių paskolų teikimas nuo pandemijos nukentėjusiam verslui nėra naujiena. „Turime susitarimą dėl penkių INVEGA pagalbos priemonių įgyvendinimo, esame vieni iš daugiausiai valstybės paramos lėšų paskirsčiusių finansų tarpininkų“, - sako M. Mikalajūnas.

Bioversija 22 02 02

Lengvatinės paskolos pagal naują skatinamąją finansinę priemonę yra teikiamos ūkio subjektams, užsiimantiems pirmine žemės ūkio produktų gamyba, kooperatinėms bendrovėms, užsiimančioms žemės ūkio produktų perdirbimu ar prekyba, bei ūkio subjektams, užsiimantiems akvakultūros produktų gamyba, savo pagamintų akvakultūros produktų perdirbimu ir iš jų pagamintų produktų realizavimu.

Lengvatinė paskola suteikiama apyvartiniam kapitalui finansuoti. Ji gali būti panaudota trumpalaikiam ir biologiniam turtui įsigyti, vykdyti sudarytas sutartis, atsiskaityti su tiekėjais ir subrangovais, darbo užmokesčiui ir su juo susijusiems mokesčiams sumokėti, kitoms išlaidoms, būtinoms ūkinei veiklai palaikyti.

Paskolos gavėjai gali kreiptis dėl lengvatinės paskolos iki 1 mln. eurų, iki 36 mėn. laikotarpiui su galimu paskolos grąžinimo atidėjimu iki 12 mėn., paskola suteikiama neįkeičiant turto. Paskolai yra nustatytos fiksuotos metinės palūkanų normos – jos priklausomai nuo paskolos gavėjo dydžio ir paskolos trukmės svyruoja tarp 0,1 ir 0,69 proc. metinių palūkanų.

Paskolos gavėjui yra taikomas iki 2 proc. (tačiau ne mažiau kaip 150 eurų ir ne daugiau kaip 2 500 eurų) paskolos administravimo mokestis, kuris gali būti apmokėtas paskolos lėšomis.

Lengvatinės paskolos bus teikiamos iki 2020 m. gruodžio 31 d.

Pagal „SME Finance“ pranešimą

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos