Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Spaudos centras
Laisvės nuo mokesčių diena šiemet – trimis savaitėmis vėliau

Vilnius. Simobilinė Laisvės nuo mokesčių diena šiemet minima trijomis savaitėmis vėliau nei pernai. Anot Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI), Laisvės nuo mokesčių dieną į birželio vidurį šiemet nustūmė augančios biudžeto išlaidos. Pastaruosius penkerius metus simbolinė diena buvo minima antroje gegužės pusėje.

LLRI prezidentė Elena Leontjeva teigia, kad skaičiuojant Laisvės nuo mokesčių diena norima atkreipti žmonių dėmesį į sumokamų mokesčių dydį ir panaudojimo sritis.

„Ir žmonėms, ir valdžiai svarbu priminti, kad už viską – pensijas, švietimą, šaligatvius, gaisrinę, kariuomenę – sumoka ne valstybė, ir ne politikai, o būtent mokesčių mokėtojai”, – pranešime sakė E. Leontjeva.

Bioversija 2024 07 09 m7

Pasak LLRI eksperto Luko Stravinsko, įtakos vėluojančiai Laisvės nuo mokesčių dienai akivaizdžiai turėjo pandemija. „Papildomų lėšų skirta tiesioginėms pandemijos pasekmėms mažinti ir dėl sutrikdytos ekonominės veiklos prarastoms darbo vietoms ir žmonių pajamoms kompensuoti”, – sakė jis.

Ekspertas atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje biudžeto išlaidos pernai augo labiausiai Europos Sąjungoje, o valstybės išlaidos auga skolintų pinigų sąskaita.

Laisvės nuo mokesčių diena yra santykinis valdžios sektoriaus išlaidų ir BVP rodiklis, parodantis, kokią žmogaus sukuriamų gėrybių dalį valdžia perskirsto per nacionalinį biudžetą ir nebiudžetinius fondus. 

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos