Basf A1 01 02 24 Basf 01 02 24 m1
Spaudos centras
Kokios specialiosios žemės naudojimo sąlygos taikomos sklype?
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Registrų centras praneša į REGIA žemėlapį perkėlęs jiems pateiktą informaciją apie specialiąsias žemės naudojimo sąlygas.

Registrų centro Registrų tvarkymo direktoriaus Kazio Maksvyčio teigimu, jau kurį laiką Nekilnojamojo turto registre registruojamos teritorijos, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos. Pareigą pateikti informaciją ir duomenis apie SŽNS turi įstaigos ar institucijos, dėl kurių vykdomos ūkinės ar kitokios veiklos, atsiranda minėtos sąlygos, pavyzdžiui, inžinerinių tinklų savininkai. 

Į žemėlapį perkėlus gautą informaciją apie SŽNS, pažymėjus konkrečią teritoriją galima sužinoti, kokios konkrečios sąlygos yra taikomos. „Pavyzdžiui, įstatymas numato, kad elektros tinklų apsaugos zonose draudžiama statyti įvairius statinius, viešųjų ryšių tinklų elektroninių ryšių infrastruktūros apsaugos zonose – vykdyti kasybos darbus, magistralinių dujotiekių vietovės teritorijose – formuoti ar pertvarkyti žemės sklypus ir daugelis kitų“, – teigiama Registrų centro pranešime.

Bioversija m7 2024 02 22

Anot K. Maksvyčio, nors apie sklypui taikomas naudojimo sąlygas turėtų žinoti kiekvienas savininkas ar naudotojas, tačiau praktikoje pasitaiko atvejų, kai dėl vienokių ar kitokių priežasčių šie reikalavimai yra neįvertinami ar ignoruojami ir tuomet tai gali sukelti neigiamų pasekmių. 

„Pavyzdžiui, yra atvejų, kai Nekilnojamojo turto registre negalime įregistruoti jau pastatyto nesudėtingo statinio vien dėl to, kad jis patenka į elektros tinklų apsaugos zoną. Šios situacijos būtų galima išvengti jei statytojas ar sklypo savininkas būtų iš anksto pasidomėjęs galiojančiais reikalavimais", – kalba K. Maksvytis.

2020 m. įsigaliojęs naujas Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas nustato  visas taikytinas specialiąsias žemės naudojimo sąlygas ir nurodo teritorijas, kuriose šios sąlygos taikomos. Įstatymas nustato pareigą teritorijas, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, registruoti Nekilnojamojo turto registre, tą būtina padaryti iki 2025 m. sausio 1 dienos.

Registrų centro teigimu, informaciją apie SŽNS ir dėl to taikomas sąlygas galima sužinoti žemėlapio meniu pasirinkus sluoksnį „Specialiosios žemės naudojimo sąlygos“. Skirtingos SŽNS teritorijos žemėlapyje žymimos skirtingais sutartiniais ženklais, kurie pateikiami prie kiekvieno sluoksnio turinio skiltyje. Norint sužinoti konkrečias taikomas sąlygas žemėlapyje reikia paspausti ant konkrečios teritorijos ir naudotojui bus pateiktas konkrečios SŽNS pavadinimas, unikalus numeris ir taikomos sąlygos.

Apie tai, kad šiuo metu dalį žemės savininkų pasiekę Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos laiškai – tik pradžia, o nustatyti SŽNS turės ir daugiau institucijų, praėjusią savaitę pabrėžė ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Parengta: pagal Registrų centro, manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
Visos apklausos