Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Spaudos centras
Klaipėdoje planuojama statyti rezervuarus Ukrainos aliejui
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Klaipėda. Uosto krovos bendrovė „Bega“ planuoja statyti maistiniam aliejui skirtus rezervuarus. Įmonės atstovas teigia, kad šie planai susiję su produkcija, gabenama iš Ukrainos. 

Pagal viešai paskelbtus projektinius pasiūlymus, bendrovės teritorijoje suplanuotos vietos dviem 11 tūkst. ir devyniems 4,3 tūkst. kubinių metrų talpos aliejaus rezervuarams.

„Begos“ komunikacijos ir informacijos grupės vadovas Gediminas Gudavičius patvirtino, kad šie planai susiję su iš Ukrainos vežamu ir bendrovėje perkraunamu aliejumi.

Bioversija 2024 04 26 m7

Anot jo, investicijos į rezervuarų statybas ir jų terminai kol kas neaiškūs, o projektas rengiamas, siekiant pasirengti statyboms.

„Dabar atliekamos privalomos planavimo procedūros. Stebime rinką, jeigu reikės – pradėsime statybas, norime būti joms tinkamai pasiruošę“, – sakė G. Gudavičius.

Aliejus iš Ukrainos į „Begą“ geležinkeliu ir autocisternomis pradėtas vežti gegužę – jau perkrauta apie 50 tūkst. t šios produkcijos. Teigiama, kad daugiausia perkraunama saulėgrąžų aliejaus, tačiau būna ir kitų rūšių. 

„Bega“ nenurodo, kur konkrečiai gabenami šie kroviniai, tačiau bendrovės valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis anksčiau įmonės pranešime teigė, jog Klaipėdos uostas ir ateityje gali būti vienas perspektyvių logistinių kelių Ukrainos aliejaus eksportui į Vakarų Europos ir Skandinavijos šalis.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos