Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Spaudos centras
Keturi aliejumi prekiavę bendrininkai bus teisiami dėl sukčiavimo

Vilnius. Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje keturi bendrininkai yra kaltinami sukčiavę Pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) ir valstybei padarę daugiau nei 326 tūkst. eurų žalos, pirmadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). 

Pasak tarnybos, Rokiškio rajone veikusios aliejaus prekybos įmonės direktorius, kaip manoma, siekdamas išvengti PVM prievolės, kartu su dar viena lietuve ir dviem estais sukūrė nusikalstamą schemą, kurioje veikė dar keturios lietuviškos bendrovės. 

„Veikdami organizuotai bendrininkai savo įmonių vardu galimai sudarydavo netikrus sandorius su trimis Lietuvoje registruotomis ir viena Nyderlanduose veikiančia bendrove. Įmonės viena kitai išrašydavo sąskaitas faktūras už neįvykusius aliejaus pardavimo sandorius, buhalterinius dokumentus“, – teigiama FNTT pranešime. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Fiktyvių sąskaitų pagrindu tuomet buvo tvarkome Rokiškyje veikusios įmonės buhalterinė apskaita, formuojamos PVM deklaracijos, teikiami duomenys valstybės institucijoms.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, per daugiau nei dvejus metus sudarytų fiktyvių sandorių vertė galėjo siekti 1,87 mln. eurų, o, pasinaudojusi netiksliais ataskaitose pateiktais duomenimis, bendrovė galėjo išvengti per 326 tūkst. eurų PVM sumokėjimo į biudžetą. 

Kaltinimai šioje byloje yra pateikti keturiems asmenims, atskiras ikiteisminis tyrimas dar atliekamas dėl dviejų nusikalstamoje schemoje dalyvavusių Estijos piliečių veiklos. 

Anot FNTT, PVM išvengusios įmonės direktorius sudarė susitarimą su Panevėžio apskrities valstybine mokesčių inspekcija dėl žalos atlyginimo ir mokesčių sumokėjimo, todėl byloje civilinis ieškinys nebuvo pareikštas.

Baudžiamąją bylą nagrinės Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai. 

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos