Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Spaudos centras
Karantinas: 22 svarbiausi nurodymai ir rekomendacijos

Vilnius. Pirmadienį visoje Lietuvoje dviem savaitėms įvestas karantinas. Pateikiame svarbiausius nurodymus  ir rekomendacijas.

NURODYMAI

* Draudžiama į šalį atvykti užsieniečiams, išskyrus asmenis, užtikrinančius būtinų prekių pristatymą į Lietuvą, įgulų narius, Lietuvos piliečių šeimos narius, asmenis, turinčius teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje, diplomatus, NATO karinių misijų atstovus. Iki trečiadienio 23.59 val. paliekama galimybė užsienio valstybių piliečiams kirsti Lietuvos teritoriją tranzitu. Ribojimai netaikomi prekių judėjimui.

Bioversija 23 09 01 m7

* Draudžiama Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies, nebent jie gyvena ar dirba užsienyje. Išskirtiniais atvejais leidimą išvykti galima gauti ir iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovo ar jo įgalioto asmens. Šalies teritorijoje judėjimas neribojamas.

* Sienos kirtimas apribojamas iki aštuonių pasienio punktų, Sieną kirsti galima ir per oro uostus, valstybinį jūrų uostą.

* Asmenims, grįžusiems iš užsienio valstybių, privaloma izoliuotis dviem savaitėms.

* Dviem savaitėms privalomai stabdoma visų šalies švietimo ir ugdymo įstaigų veikla, išskyrus darželius medikų, specialiųjų tarnybų pareigūnų vaikams. Paskelbtos moksleivių atostogos, rengiamasi ugdymo procesą vykdyti nuotoliniu būdu.

* Draudžiama prekyba parduotuvėse, išskyrus maisto prekių parduotuves, vaistines, specializuotas veterinarijos vaistines, maisto produktais prekiaujančius turgus. Vaistinės privalo vengti tiesioginio asmenų kontakto. 

* Draudžiama kavinių, barų veikla, išskyrus maisto išsinešimui paslaugą.

* Draudžiami visi vieši renginiai, tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse.

* Draudžiama patekti kruiziniams laivams į Klaipėdos jūrų uostą.

* Draudžiama viešojo administravimo įstaigoms teikti nebūtinas paslaugas.

* Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas.

* Draudžiami užsiėmimai vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.

* Draudžiama lankyti pacientus ligoninėse, išskyrus mažamečius su gydytojo leidimu, socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose. Draudžiamas kalinių lankymas

* Privaloma atidėti planines operacijas, išskyrus būtinąją medicinos pagalbą, konsultacijas ir kitas nebūtinas procedūras gydymo įstaigose, įskaitant skiepus, odontologijos paslaugas.  

* Draudžiama teikti SPA, reabilitacijos paslaugas, jei jos nėra susijusios su gydymu, draudžiama kirpyklų, grožio salonų,  kazino ir lošimo automatų salonų veikla.

* Ribojamas tarpmiestinio transporto keleivių srautas, paliekant bent metro atstumą tarp keleivių, priemonės privalomai dezinfekuojamos. Rekomenduojama tai taikyti ir miestų viešajam transportui.

* Valstybės sektoriui privaloma užtikrinti būtinas neatidėliotinas funkcijas, atsisakant nebūtinų paslaugų. Tai rekomenduojama ir privačiam sektoriui.

 * Viešbučių ir kitos patalpos gali būti naudojamos asmenų izoliavimui, pagal savivaldybių ir paslaugų teikėjų susitarimą.

* Sveikatos priežiūros specialistai, medikai rezidentai gali būti pasitelkiami darbui nepaisant jų pavaldumo.

REKOMENDACIJOS 

* Rekomenduojama tiek viešajam, tiek privačiam sektoriams darbą organizuoti nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai tai neįmanoma.

* Rekomenduojama atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.

* Rekomenduojama visoms Lietuvoje veikiančioms religinėms bendruomenėms neorganizuoti religinių apeigų, taip vengiant viešų susibūrimų.

Karantino pabaiga – vidurnaktis iš kovo 29-osios į kovo 30-ąją. 

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos