


Vilnius. Ar šiltnamiui reikia statybą leidžiančio dokumento, kada jis jau laikomas statiniu, kokie reikalavimai jam taikomi?
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos teigimu, viskas priklauso nuo to, ar šiltnamis laikytinas kilnojamuoju, ar nekilnojamuoju daiktu.
Nekilnojamuoju daiktu šiltnamis laikomas tuomet, jei jis su žeme susijęs taip, kad jo negalima perkelti į kitą vietą nepakeitus paskirties ir iš esmės nesumažinus vertės. Taip pat svarbu, ar jo laikančiosios konstrukcijos (ar bent jų dalis) yra sumontuotos statybos vietoje atliekant statybos darbus. Jei šiltnamis atitinka šiuos požymius, jis laikomas statiniu, o tai reiškia, kad jam taikomi Statybos įstatymo ir statybos techninių reglamentų reikalavimai.
Kai šiltnamis laikomas statiniu, pirmiausia verta įvertinti jo dydį ir konstrukciją – būtent nuo to priklauso, ar prireiks statybos leidimo.
Jei šiltnamio aukštis neviršija 5 metrų, bendras plotas yra iki 80 kv. metrų, o atstumas tarp atraminių konstrukcijų ne didesnis nei 6 metrai, toks statinys laikomas I grupės nesudėtinguoju, ir leidimo nereikia, jei jis statomas ne kurorte.
Jei šiltnamis viršija bent vieną iš trijų minėtų parametrų – leidimas būtinas. Leidimo visada reikia ir tuomet, kai šiltnamis statomas kurorto teritorijoje.
Kai kuriais atvejais leidimo statyti gali ir neprireikti, tačiau vis tiek būtina turėti supaprastintą statybos projektą bei pateikti pranešimą apie statybos pradžią.
Tai taikoma, jei šiltnamis planuojamas:
- kultūros paveldo objekto ar vietovės apsaugos zonoje,
- teritorijoje, patenkančioje į magistralinio dujotiekio vietovės klases.
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos teigimu, statybą leidžiančius dokumentus išduoda vietos savivaldybės administracija.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Akola group“ ketina investuoti į pašarų gamybos plėtrą
2025-09-12 -
Lukšių pieninę perka amerikietis verslininkas
2025-09-11 -
GPM lengvata – tik iš žemės ūkio gautoms pajamoms
2025-09-09
Skaitomiausios naujienos
-
Pakruojo r. oficialiai užfiksuotas žieminių kviečių rekordas
2025-08-25 -
Pakeisti išmokų dydžiai už 2024 m. deklaruotus plotus
2025-09-11 -
I. Hofmanas atskleidė, kas siūlė savą žmogų skirti ŽŪDC vadovu
2025-09-05
(0)