Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Spaudos centras
K. Juščius: „Auga“ taps įprasta žemės ūkio bendrove

Vilnius. Finansinių sunkumų patirianti ir pagrindinės įmonės restruktūrizavimą inicijavusi „Auga Group“ nutrauks inovatyvių žemės ūkio technologijų plėtrą bei užsiims įprasta žemės ūkio veiklą, taip pat atleis darbuotojų, sako jos akcininkas ir valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius.

Jis sako, kad „Auga“ grupės bankrotas nėra tikėtinas.

„Mums reikės transformuotis į kitą bendrovę su labai supaprastintu verslo modeliu, nes nebedarysime pasauliui technologijų (...). Tiesiog būsime žemės ūkio įmonė, kuri taupys kiekvieną eurą ir centą, kad galėtume grąžinti įmonę į finansinius rezultatus, kurie priimtini bankams, (...) kad būtų galima sumažinti finansinius įsipareigojimus kreditoriams“, – antradienį „Verslo žinių“ tinklalaidėje sakė K. Juščius.

Bioversija m7 2024 11 19

„Bankroto galimybės nesvarstau, neįsivaizduoju net“, – pridūrė jis.

„Auga Group“ pirmadienį pranešė apie inicijuojamą pagrindinės grupės bendrovės restruktūrizavimą, dėl kurio grupės akcininkai spręs gruodžio 4 dieną.

K. Juščiaus teigimu, pernai įmonė pradėjo perėjimą iš ekologinio į komercinio ūkio segmentą: „Nesugebėjome ir efektyvumo pasiekti per pirmuosius metus. Mums reikia laiko nors vienus metus įrodyti. Ir tos pačios skolos nebėra tokios baisios.“

„Tapus stabiliems ir finansiškai užtikrintiems turėsime galvoti, ką darysime su technologijomis, kurias šiai dienai dedam į lentyną“, – sakė K. Juščius.

Pasak jo, bendrovė į technologijų plėtrą investavo 6 mln. eurų – ji plėtojo biometanu ir elektra varomų traktorius „Auga M1“, žemės ūkio mašinas „Auga E1“ bei pašarų gamybos ir šėrimo technologijų sistemas.

„Žinome, kad tai tikrai gali būti naudojama komercinėje žemės ūkio veikoje, (...) tik tam dar neišaušo laikas. Mūsų technologijos truputėlį lenkia laiką“, – sakė K. Juščius.

Anot jo, sustabdžius technologijų plėtrą įmonė atleis tyrėjų, su technologijomis dirbusių darbuotojų. „Turėsime imtis efektyvumo ir susitraukti kažkuriose vietose“, – pabrėžė jis.

K. Juščius taip pat sakė, kad įmonė su finansiniais sunkumais susidūrė pasikeitus verslo aplinkai, sumažėjus ekologinio ūkininkavimo atsiperkamumui. Nepaisant to, jog Europos Sąjunga skatina ekologinį ūkininkavimą, šių produktų vartojimas pastaraisiais metais susitraukė apie 10 proc., itin žemas išliko ir Lietuvoje.

Pasak jo, ekologiškų ir įprastų grūdų kainos maždaug susivienodino, kai apie 2016-uosius ekologinio ūkininkavimo nuostolius amortizuodavo aukštos produkcijos kainos, tiesioginės išmokos. K. Juščius pabrėžė, kad „Auga“ neteko daugiau nei 12 mln. eurų išmokų.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
Visos apklausos