Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Spaudos centras
Išmanioji mokymosi platforma padeda spręsti ir pandemijos sukeltus iššūkius

Jonava. 2020-tieji praktiškai visiems verslams tapo iššūkių ir netradicinių sprendimų paieškų metais. AB „Achema“ nebuvo išimtis: kompanijai teko perstyguoti įvairius procesus, taip pat – ir darbuotojų mokymų.

Psichologinės pagalbos ir emocinės kompetencijos ugdymas, galimybė efektyviai mokytis nuotoliniu būdu ir kartu kiek įmanoma išlaikyti socialinius darbuotojų tarpusavio ryšius – tai tik keli aspektai, į kuriuos teko susitelkti šiuo nelengvu laikotarpiu. Juos efektyviai padėjo spręsti Lietuvoje sukurta e.treniruočių programėlė EMOTIKA: kelios dešimtys „Achemos“ darbuotojų dvi savaites galėjo mokytis ir treniruotis minkštuosius įgūdžius pagal geriausių Lietuvos specialistų sukurtas autorines programas, o visas mokymasis vyko patogiausiu žmogui metu, tiesiog jo mobiliajame telefone.

Įmonėje dirba per 1 300 darbuotojų, todėl efektyvių ir racionalių mokymosi metodų paieškos vyksta nuolat.

Bioversija 2024 04 15 m7

Įmonės personalo direktorė Inga Jakučinskienė sako, jog išgirdusi apie EMOTIKOS mokymų platformą, susidomėjo – nes iki tol nebuvo tekę išbandyti panašaus produkto.

„Mane patraukė ne tik mokymosi forma, aktuali kursų tematika, bet ir galimybė socialiniam tarpusavio kolegų bendravimui programėlėje, kadangi didelėje įmonėje trūksta bendravimo tarp atskirų padalinių.

Tad besimokydami atradome papildomų ir neplanuotų verčių – interakcijų, grįžtamojo ryšio, pagaliau, bendravimo,“ – sako ji, pabrėždama, kad įvairių mokymų pridėtinė vertė yra ne tik suteiktos žinios ar išugdyti nauji įgūdžiai, bet ir kolektyvo stiprinimas, komandą sujungiančios patirtys, kurių EMOTIKA suteikia besimokantiems kolektyvams.

Pagrindinę „Achemos“ darbuotojų dalį sudaro gamybos operatoriai, aparatininkai, kurie nėra ruošiami Lietuvos mokyklose – įmonei tenka juos paruošti pačiai, tad tam skiriamos didelės lėšos. 

„Tai bet kuriuo atveju aktualu ir naujai įsidarbinusiam žmogui: tik tinkamai apmokytas ir išmanydamas darbo specifiką, jis galės pasikliauti savo jėgomis atlikdamas darbą ir jausis saugus. Tada jau galima galvoti, kaip pagelbėti jam santykiuose su kolektyvu, vadovu.

Siekiame, kad mūsų darbuotojai būtų ne tik geri savo srities specialistai, bet ir geri kolektyvo nariai. Kaip sakau, komandos, o ne pavieniai žmonės padeda pasiekti užsibrėžtų tikslų,“ – vidinius procesus atskleidžia personalo vadovė, pridurdama, kad ypatingas dėmesys skiriamas vadovų emocinės kompetencijos, lyderystės ugdymui – mat šios kompetencijos tiesiogiai atliepia visiems darbuotojams.  

Praėjusių ir šių metų ypatinga situacija sustiprino poreikį skirti daugiau dėmesio ne tik profesiniam tobulinimuisi, naujų kompetencijų įgijimui, bet ir darbuotojų psichologinei sveikatai.  

„Mano nuomone, emocinėms kompetencijoms ugdyti Lietuvos įmonės skiria nepakankamai dėmesio. Ne gana to, vis dar egzistuoja stereotipai, susiję su psichologinės sveikatos klausimais, todėl žmones reikia padrąsinti, paskatinti tuo domėtis. Tarkime, vienas tokių stereotipų – kad moterys šia tema domisi labiau nei vyrai. Nors mūsų pastarųjų metų praktika rodo, kad ir vyrai vis dažniau nori gauti žinių apie tai, kaip valdyti stresą, efektyviai spręsti sudėtingas situacijas, atpažinti savo ir aplinkinių emocijas,“ – pastebi I. Jakučinskienė.

EMOTIKOS išmaniosios treniruotės buvo pasiūlytos „Achemos“ specialistams, kuriems darbe tenka dažnai bendrauti, spręsti įvairias problemas. Pasirinkti moduliai sudėlioti taip, kad paliestų įvadines emocijų valdymo temas ir aktualiausias problemas – streso, konfliktų valdymo. Pats treniruočių procesas paremtas mikromokymosi modeliu, kurio principas – mokytis trumpai, bet dažnai. Trumpų, bet nuosekliai kasdien atliekamų treniruočių ir žinių sesijų metu gauta informacija geriau įsimenama ir, taikant ją kasdieniame darbe, nesunkiai virsta naudingu įgūdžiu. 

Pasak personalo direktorės, šiuo laikotarpiu emocinės kompetencijos, streso valdymo mokymų poreikis ypač didelis, nes visi gyvename neapibrėžtumo sąlygomis: „Tikiu, kad geriau suprasdami savo emocijas, žinodami, kaip reikėtų spręsti vieną ar kitą kritinį klausimą, galėsime lengviau pergyventi šį periodą“.

„Achema“ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos