Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1
Spaudos centras
„Idavang“ pasiruošę atnaujinti kiaulių auginimą

Akmenės r. Skabeikių kiaulininkystės komplekse afrikinio kiaulių maro (AKM) židinio likvidavimo darbai baigti. Dabar laukiama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) leidimo dėl kontrolinės bandos įvežimo.

VMVT sprendimu Skabeikių komplekse buvo sunaikinta 19,5 tūkst. kiaulių. Siekiant užkirsti kelią užkrato plitimui, taip pat buvo sunaikinti visi pašarai, pašarinės žaliavos bei mažaverčiai daiktai.

Likvidavus AKM židinį, nedelsiant buvo atlikti ir komplekso plovimo bei dezinfekavimo darbai, kurie buvo vykdomi etapais. „Pirmiausia, visa komplekso teritorija: laukas, pastatai, vidinės ir išorinės patalpos bei tvartų vidus – buvo išpurkšta specialiomis, VMVT patvirtintomis ir specialiai AKM židiniams likviduoti skirtomis dezinfekcinėmis medžiagomis. Tai atlikus, po 24 valandų buvo pradėti tvartų plovimo ir įrangos išmontavimo darbai. Paskutiniame etape patalpos buvo išplautos ir dezinfekuotos. Šis procesas pakartotas kelis kartus.“ – sakė „Idavang“ generalinis direktorius Saulius Leonavičius.

Bioversija 23 01 16

Pirminė dezinfekcija įvyko jau rugpjūčio viduryje, antrinė – lapkričio pirmoje pusėje, o galutinė dezinfekcija vykdyta lapkričio pabaigoje. Visi dezinfekcijos etapai buvo baigti lapkričio 30 dieną.

Po pilnos dezinfekcijos, VMVT inspektoriai fermoje paėmė mėginius, skirtus jos efektyvumui įvertinti, patikrino visą reikalingą dokumentaciją ir peržiūrėjo atliktų darbų ataskaitą.

Šiuo metu „Idavang“ laukia VMVT leidimo kiaulininkystės komplekse įvežti kontrolinę kiaulių bandą. „Gavę leidimą, pirmiausia įvešime 300 kiaulių bandą, kurią išskirstysime po 15 kiaulių į kiekvieną komplekso tvartą. Praėjus 45 dienoms bus atliekamas kraujo mėginių tyrimas. Neradus antikūnų prieš AKM virusą, planuojame atkurti ūkį iki pradinio lygio – 1200 paršavedžių uždarame cikle“,  – sakė S. Leonavičius.

Visą AKM židinio likvidavimo ir komplekso dezinfekcijos laikotarpį, įmonės darbuotojai nebuvo atleidžiami.

Siekiant sumažinti AKM riziką, „Idavang“ planuoja investuoti į papildomas biosaugos priemones, kurios dar labiau sumažintų kiaulių užkrėtimo tikimybę.

„Idavang“ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos