Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Spaudos centras
Į pensijų fondus pervedamos gyventojų lėšos per metus augo šeštadaliu

Vilnius. „Sodra“ į gyventojų sąskaitas pensijų fonduose už liepą pervedė 36,5 mln. eurų – 16 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tai lėmė nauji pensijų kaupimo dalyviai, augusios gyventojų pajamos ir padidėjusi valstybės paskata dalyvaujantiems antros pakopos pensijų kaupime, pranešė „Sodra“.

„Nuo liepos mėnesio įmokas pradeda mokėti nauji pensijų kaupimo dalyviai, į pensijų kaupimą įtraukti pirmą kartą. Tad gyventojų besirūpinančių senatve daugėja. Be to, liepos mėnesį įsigaliojo ir kita naujovė – pensijų anuitetus gyventojams, sulaukusiems pensijos, nuo šiol moka „Sodra“ – pranešime sakė „Sodros“ pensijų anuitetų skyriaus vedėja Daiva Gerulytė.

Į pensijų fondus už liepą pervesti beveik 26 mln. eurų gyventojų įmokų ir 10,5 mln. eurų valstybės paskatų. Prieš metus gyventojų įmokos sudarė 22,3 mln. eurų, o paskatos iš valstybės buvo beveik 2 mln. eurų mažesnės.

Bioversija 2024 04 15 m7

Be to, išaugo ir pensijų kaupimo pensijų kaupimo dalyvių skaičius. Šiuo metu, „Sodros“ duomenimis, 1,37 mln. gyventojų yra sudarę pensijų kaupimo sutartis, kai pernai dalyvių buvo 1,34 milijiono.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos