Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Spaudos centras
Į naują biodyzelino gamyklą investuoja 35 mln. eurų

Vilnius / Klaipėda. Biodyzelino gamintoja „Mestilla“ ir nekilnojamojo turto bendrovė „Eika“ susitarė dėl aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamyklos statybos. Numatoma investicijų suma – 35 mln. eurų.

Nekilnojamojo turto projektų plėtojimo ir valdymo įmonė „Eika“ baigė sandorį su rapsų aliejaus, baltyminių pašarų priedų ir biodyzelino gamintoja „Mestilla“, kurios kontrolinį akcijų paketą valdo „Linas Agro Group“ akcininkai. Įmonės sutarė dėl aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamyklos projektavimo bei statybos darbų valdymo.

Viena moderniausių Europoje gamyklų įsikurs Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), greta nuo 2007 metų veikiančios gamyklos. Naujos gamyklos pastatų plotas užims apie 3500 kv. m, sandėlių apie 500 kv. m ploto, o talpų žaliavoms ir produkcijai – apie 40 000 kub. m.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Eika“ rūpinsis projektavimo bei statybos procesų organizavimu ir valdymu, taip pat vykdys statybos techninę priežiūrą. Iki šiol įmonė daugiausia dirbo gyvenamosios, administracinės, prekybos, infrastruktūros ir sandėliavimo objektų srityje.

Pranešime spaudai rašoma, kad „Mestilla“ gamykla pasižymės pažangiausiais aliejaus išgavimo, perdirbimo ir biodyzelino gamybos įrenginiais, užtikrinančiais visiškai automatizuotą gamybos procesą. Technologiniai procesai nepaliks atliekų, bus naudojamos modernios, gamtos išteklius taupančios, efektyvų energijos panaudojimą ir mažiausią įmanomą poveikį aplinkai užtikrinančios, kvapus neutralizuojančios technologijos.

Šiuo metu vyksta gamyklos projektavimo darbai. Statybas planuojama pradėti 2024 metais.

Šaltinis: „Eika“ pranešimas
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos