Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Spaudos centras
Europos piliečių iniciatyva. Komisija registruoja iniciatyvą „Nuolatinė Europos Sąjungos pilietybė“

 Liepos 18 dieną Komisijos narių kolegija nusprendė užregistruoti Europos piliečių iniciatyvą pavadinimu „Nuolatinė Europos Sąjungos pilietybė“.

Pagrindinis pasiūlytos iniciatyvos tikslas – užtikrinti, kad įgyta Europos Sąjungos pilietybė ir su ja susijusios teisės nebūtų prarandamos. Organizatoriai visų pirma nurodo Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES aplinkybes ir tai, kad ateityje Jungtinės Karalystės piliečiai praras turimą ES pilietybę ir teises.

Komisijos sprendimas užregistruoti iniciatyvą susijęs tik su teisiniu pasiūlymo priimtinumu. Šiame etape Komisija turinio analizės neatliko.

Bioversija 22 08 31

Ši iniciatyva bus užregistruota 2018 m. liepos 23 d. Nuo tos dienos bus pradėtas skaičiuoti vienų metų terminas, per kurį organizatoriai turi surinkti iniciatyvai pritariančių piliečių parašus. Jei per vienus metus iš ne mažiau kaip septynių skirtingų valstybių narių bus surinkta vienas milijonas pritarimo pareiškimų, Komisija turės sureaguoti per tris mėnesius. Komisija gali nuspręsti imtis tolesnių veiksmų arba jų nesiimti ir abiem atvejais turi pagrįsti savo sprendimą.

Pagrindiniai faktai

Europos piliečių iniciatyva įvesta Lisabonos sutartimi. Kaip piliečiams suteikta darbotvarkės rengimo priemonė, ji pradėta įgyvendinti 2012 m. balandžio mėn., įsigaliojus Sutarties nuostatas įgyvendinančiam Europos piliečių iniciatyvos reglamentui.

Oficialiai užregistravus Europos piliečių iniciatyvą, vienas milijonas piliečių, kurie yra bent iš ketvirtadalio visų ES valstybių narių, gali prašyti Europos Komisijos pateikti teisės aktų pasiūlymų tose srityse, kuriose ji turi įgaliojimus tai daryti.

Reglamente dėl Europos piliečių iniciatyvos numatytos tokios priimtinumo sąlygos: pasiūlyta piliečių iniciatyva nėra akivaizdžiai nepatekanti į Komisijos įgaliojimų pateikti teisės akto pasiūlymą sritį; ja nėra aiškiai siekiama piktnaudžiauti; ji nėra lengvabūdiška ar nepagrįsta; ji nėra akivaizdžiai prieštaraujanti Sąjungos vertybėms.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija