Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Spaudos centras
Europos Komisija atšaukė dėl paukščių gripo taikytus ribojimus

Vilnius. Nuo vasario 17 d. Europos Komisijos sprendimu atšaukti ribojimai, kurie buvo pritaikyti Kauno miestui ir daliai Kauno r. bei Kaišiadorių r. savivaldybių teritorijų, š. m. sausio 8 d. patvirtinus didelio patogeniškumo (H5N8 potipio) paukščių gripo atvejį nedideliame naminių paukščių ūkyje Kauno pakraštyje, Amaliuose.

Trečiadienį Europos Komisija oficialiai atšaukė ribojimų priemones Kauno miesto savivaldybei, Kauno rajono savivaldybės Karmėlavos seniūnijos Martinavos k., Ramučių k., Narėpų k., Sergeičikų I k., Biruliškių k., Sergeičikų II k., Neveronių sen. Pabiržio k., Neveronių k., Samylų seniūnijos Girionių k., Žiegždrių k., Šlienavos k., Laumėnų k., Samylų k., Dubravų k. ir Kaišiadorių rajono savivaldybės Rumšiškių seneniūnijos Karčiupio ir Jakštonių kaimams (t. y. visai šalies teritorijai, kuri buvo įtraukta į Europos Komisijos ribojimų sprendimą).

VMVT siekdama, kad pritaikyti apribojimai būtų kuo greičiau atšaukti, ėmėsi visų privalomų priemonių: paukščio gripo paveiktame ūkyje laikyti naminiai paukščiai buvo nugaišinti ir saugiai utilizuoti, paukščių laikymo vieta išvalyta ir dezinfekuota, o per 30 kalendorinių dienų po pirminio valymo ir dezinfekcijos 10-ies km spinduliu aplink nustatytą viruso židinį nenustatyta naujų paukščių gripo protrūkių.

Bioversija 2024 04 26 m7

Europos Komisija ir Europos Sąjungos valstybės narės pripažino, kad Lietuvos taikytos paukščių gripo viruso stebėsenos, prevencijos ir likvidavimo priemonės, šalinant patvirtinto didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkio padarinius paukščių laikymo vietoje Kaune, Petrašiūnų seniūnijoje, kad užkratas neišplistų į šalies teritorijas, buvo tinkamos ir išlaikytos visą nustatytą ribojimų laikotarpį.

VMVT primena, kad Lietuvoje ir toliau tęsiama laukinių ir naminių paukščių stebėsena. Paukščių gaišenų mėginiai dėl šio viruso yra tiriami Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute.

Šiais metais paukščių gripas Lietuvoje patvirtintas 4 laukiniams paukščiams – Klaipėdos (2 atvejai), Raseinių ir Kėdainių (po 1 atvejį) r. savivaldybėse.

Bendra šios pavojingos ligos situacija Europoje rodo, kad paukščių gripo grėsmė išlieka didelė. Visi paukščių savininkai ir laikytojai yra nuolat raginami saugoti naminius paukščius nuo galimų kontaktų su laukiniais paukščiais.

Ūkiuose privaloma laikytis tinkamų biologinio saugumo priemonių, siekiant apsisaugoti nuo viruso patekimo. Naminiams paukščiams skirtą pašarą svarbu laikyti apsaugotą nuo laukinių paukščių, po stogu ar paukščių laikymo patalpose. Naminiai paukščiai negali būti girdomi atvirų vandens telkinių vandeniu, juos privaloma laikyti uždarose patalpose arba aptvaruose su stoginėmis, apsaugančiomis nuo kontakto su laukiniais migruojančiais paukščiais.

VMVT inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos