Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Spaudos centras
ES parama – žemės ūkio produktų perdirbėjams

Vilnius. Žemės ūkio produktų perdirbėjai aktyviai domisi galimybėmis išplėsti savo veiklą naudodamiesi Europos Sąjungos lėšomis.

Tai įrodė pasibaigęs Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ paraiškų priėmimas, kurio metu pateiktos 29 paraiškos 8 mln. eurų paramai gauti.

Daugiausia – 11 paraiškų – pateikta augalininkystės produktų perdirbimo ir (ar) rinkodaros, atliekų perdirbimo veiklai. Vaisių, uogų, daržovių ir grybų perdirbimo ir (ar) rinkodaros, atliekų perdirbimo veiklai gautos 7 paraiškos, mėsos produktų perdirbimui ir (ar) rinkodarai – 6, o pieno perdirbimo ir (ar) rinkodaros veiklai pateiktos 5 paraiškos.

Bioversija 22 02 02

Kooperatyvai (kooperatinės bendrovės) pateikė 10 projektų. Jiems KPP parama gali tapti stipria paskata plėstis ir stiprėti, tapti konkurencingiems rinkoje. Tai įrodo sėkmingi pavyzdžiai, kai už gautas paramos lėšas kooperatyvai ne tik palengvina savo veiklą, padaro ją efektyvesnę, bet ir plečia savo paslaugų spektrą.

Vienas tokių pavyzdžių –  kooperatyvas „Šiaulių aruodas“, vienijantis 33 ūkininkus, turinčius specializuotus grūdų ir mišrius ūkius. Šiuo metu kooperatyvas gyvena džiugių permainų nuotaikomis – pradėta statyti gamybinė bazė.

Be 2014–2020 m. KPP programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ ir valstybės biudžeto lėšų ši gamybinė bazė nebūtų pradėta statyti. Planuojama pastatyti ir elevatorių su dviem technologinėmis linijomis, kurių pajėgumas užtikrins greitą produkcijos priėmimą ir paruošimą rinkai.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos