Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Spaudos centras
Draudžiama trečdalis visų Lietuvos pasėlių
Krušos pažeistos pupos („Vereinigte Hagel“ nuotr.)

Vilnius. Šiemet Lietuvos ūkininkams išmokėta beveik 15 mln. eurų pasėlių žalų kompensacijų. Tai lėmė ne tik gamtos kataklizmai, bet ir sparčiai augantis besidraudžiančiųjų skaičius.

Pasėlių savidraudos fondo „VH Lietuva“ teigimu, jo narių apdraustų pasėlių plotas per metus išaugo 15 proc. iki 480 tūkst. hektarų. Tai sudaro beveik trečdalį draustino Lietuvos pasėlių ploto. Draudimo suma, kurią ūkininkai skyrė pasėlių apsaugai, išaugo nuo 469 iki 700 mln. eurų.

Draudikų teigimu, šiemet Lietuvoje fiksuotos įvairių rūšių rizikos, gauta daugiau kaip 3,4 tūkst. pranešimų apie patirtą žalą.  Daugiausia nuostolių pridarė kruša.

Bioversija 2024 04 26 m7

Didžioji dalis ūkininkų šiemet rinkosi kompleksinį draudimą nuo krušos, audros ir liūties. Pastebimai ūgtelėjo ir papildomos draudimo apsaugos nuo ugnies, iššalimo, pavasarinių šalnų, ilgalaikio lietaus ir stichinės sausros. Visi šie draudiminiai įvykiai šiemet užfiksuoti Lietuvos pasėlių laukuose.

Didžiausias proveržis pastebimas draudžiant daržovių pasėlius – pernai startavus daržovių draudimui, šiemet apdrausta 721 ha bei 1 000 ha bulvių.

Daugiau drausta ir kukurūzų laukų, pluoštinių augalų plotų, aliejinių augalų. Per metus mažėjo apdraustų runkelių ir sėklų plotai. Pirmą kartą pradėti drausti uogynai ir sodai, Šiemet jų apdrausta 140 ha.

Pasėlių savidraudos fondas veikia ir Latvijoje, čia šiemet  žalingumas pasiekė net 110 procentų, pažeista 45,2 tūkst. hektarų pasėlių plotų, išmokėta 6,9 mln. eurų draudimo išmokų.

Parengta: pagal „Vereinigte Hagel“ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos