Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Spaudos centras
Didžioji dalis „Arvi fertis“ turto parduota už 7,5 mln. eurų (papildyta)

Vilnius. Bankrutuojančios Marijampolės trąšų įmonės „Arvi fertis“ didžioji dalis turto, naudojamo trąšų gamyboje, už 7,5 mln. eurų parduota pernai įsteigtai nekilnojamojo turto nuomos bendrovei „Antes“.

Tai BNS patvirtino „Arvi fertis“ bankroto administratorius Aurimas Valaitis.

„Buvo parduotas visas turtas, kuris dalyvauja trąšų gamyboje, taip pat turtinės ir neturtinės teisės kylančios iš sutarčių, kurias bankrutuojanti įmonė dar vykdė ir buvo sudariusi“, – BNS sakė A. Valaitis.

Bioversija m7 2024 11 19

Registrų centro duomenimis, pernai birželį įsteigtos „Antes“ vienintelė akcininkė ir vadovė yra Rasa Petrikienė. Ji BNS sakė „Arvi fertis“ įsigijimo sandorį galėsianti pakomentuoti penktadienį.

Pasak A. Valaičio, nors „Arvi fertis“ bankroto byla iškelta dar 2019 metų liepos mėnesį, ilgai vyko teisminiai ginčai dėl kreditorių reikalavimų, dalis jų dar nėra baigti, todėl pirmasis bendrovės kreditorių susirinkimas įvyko tik sausio 27 dieną. 

„Kreditorių susirinkime, be kitų klausimų, buvo svarstyta ir dėl juridinio asmens pardavimo. Kreditoriai nutarė organizuoti pardavimą, patvirtino minimalią 7,5 mln. eurų kainą. (....) Kadangi buvo vienas potencialaus pirkėjo pasiūlymas, kitų konkrečių pasiūlymų dalyvauti pirkime per visą bankroto laikotarpį nebuvo gauta, su pasiūlymą pateikusiu pirkėju buvo sudaryta sutartis“, – aiškino A. Valaitis.

Pasak jo, kreditorių susirinkimas buvo sušauktas patvirtinus daugiau kaip pusę „Arvi fertis“ kreditorių reikalavimų. Šiuo metu jų suma siekia 40 mln. eurų, dėl dar maždaug 20 mln. eurų reikalavimų vyksta teismai.

Viena „Arvi fertis“ kreditorių, Vokietijos „Belor Eurofert“ kontroliuojama Lietuvos trąšų prekybos bendrovė „Belor“, teisme ginčija bankroto administratoriaus veiksmus ir prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones – uždrausti numatytą pirmą „Arvi fertis“ kreditorių susirinkimą, tačiau Vilniaus apygardos teismas sausio 22 dieną šį prašymą atmetė.

Su „Belor“ atstovais BNS ketvirtadienį nepavyko susisiekti.

Pasak A. Valaičio, perleidus didžiąją dalį turto, „Arvi fertis“ bankroto procedūros bus tęsiamos.

„Kada bus parduotas likęs įmonės turtas, kada baigsis visi teisminiai ginčai, tada bus siūloma teismui priimti sprendimą baigti įmonės veiklą ir ji bus išregistruota iš Juridinių asmenų registro“, – teigė A. Valaitis.

Bankroto bylos iškėlimo metu vienintelė „Arvi fertis“ akcininkė buvo verslininko Vidmanto Kučinsko valdomos grupės pagrindinė bendrovė „Arvi ir ko“, vėliau dalį „Arvi fertis“ akcijų įsigijo prieštaringai vertinamas verslininkas Žydrūnas Buzas. 

Praėjusių metų pabaigoje Kauno apygardos teismas „Arvi ir ko“ taip pat iškėlė bankroto bylą. Portalas 15min.lt sausio pabaigoje pranešė, kad V. Kučinskas informavo savo kreditorius, kad ne anksčiau kaip per mėnesį kreipsis į teismą, prašydamas iškelti asmeninio bankroto bylą.

„Arvi fertis“ turto pirkėja: sandorį vertinu kaip investiciją į NT

„Arvi fertis“ trąšų gamybai naudojamą turtą įsigijusios nekilnojamojo turto (NT) nuomos įmonės „Antes“ savininkė Rasa Petrikienė teigia sandorį vertinanti pirmiausia kaip investiciją į NT, tačiau gamybos atsisakyti taip pat neketina.

„Mūsu šeima (R. Petrikienės sutuoktinis yra verslininkas Raimundas Petrikas – BNS) į nekilnojamąjį turtą investuoja jau ne vienerius metus ir mums šita gamykla buvo įdomi daugiau kaip nekilnojamojo turto projektas, ne tiek, kiek trąšų gamyba“, – BNS sakė R. Petrikienė. 

Ji pabrėžė, kad įsigytame fabrike trąšų gamybos nutraukti neketinama.

„Aš pati kaip akcininkė trąšų gamyboje dalyvausiu minimaliai, tam „Antes“ direktoriumi yra paskirtas Vidas Beržonskis (buvęs „Grigeo Klaipėdos“ generalinis direktorius – BNS), turintis ilgalaikę patirtį gamyboje. Todėl planuojame trąšų gamybą tęsti su tais pačiais darbuotojais, tik jie bus įdarbinti kitoje įmonėje“, – aiškino R. Petrikienė.

Pernai birželį įsteigtos „Antes“ įstatinis kapitalas yra tik 2,5 tūkst. eurų, o už „Arvi fertis“ turtą bendrovė sumokėjo 7,5 mln. eurų. R. Petrikienė išsamiai nekomentavo, iš ko finansuojamas šis sandoris.

„To plačiai komentuoti nenorėčiau, tai yra mano asmeninis reikalas. Galiu pasakyti, kad jau daug metų dirbame su bankais, bendradarbiavimas su kuriais iki šiol buvo sėkmingas“, – teigė R. Petrikienė.

Ji taip pat sakė negalinti komentuoti, kiek planuojama investuoti į įsigytą turtą.

„Dar viskas yra procese, todėl tiksliai įvardinti dar negalime, bet investicijų tikrai reikės. Artimiausi planai, kas liečia pačią įsigytą gamyklą, yra stogo remontas“, – aiškino R. Petrikienė.

Jos sutuoktinis R. Petrikas yra bendrovės „Varanas“, valdančios Kauno automobilių turgų, savininkas. „Varanas“ taip pat netiesiogiai valdo kontrolinį bendrovės „Ortopedijos technika“ akcijų paketą, o R. Petrikienė yra pastarosios valdybos pirmininkė. R. Petrikas taip pat yra vienas bendrovės „Taikos centras“, Kauno automobilių turguje ketinusios statyti „Depo“ parduotuvę, akcininkų.

R. Petrikas praeityje buvo siejamas su skandalingai pagarsėjusiu žlugusiu koncernu EBSW, jis yra buvusio koncerno vadovo Gintaro Petriko, nuteisto už finansinius nusikaltimus bei 2013 metais išleisto į laisvę, brolis. 

BNS inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos