
Vilnius. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) sutikrino anksčiau rizikingiems priskirtų projektų patikrų duomenis ir, remdamasi jais, daliai projektų panaikino rizikingumo požymį, tad atitinkamai numatoma ir mažiau patikrų.
Teigiama, kad tai padaryta siekiant supaprastinti investicinių projektų kontrolę bei sąžiningai projektus įgyvendinančius paramos gavėjus norint mažiau apkrauti administracine našta.
Prieš gegužę numatytas rizikingų investicinių projektų, įgyvendintų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos ir Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano priemones, patikras NMA peržiūrėjo ir įvertino, kurie projektai, atsižvelgiant į jiems vertinimo metu nustatytą konkretų rizikingumo požymį, jau gali būti laikomi nerizikingais.
Rizikingumas panaikintas beveik 800 investicinių projektų – jų vykdytojai apie rizikingumo požymio nuėmimą bus informuoti individualiai.
NMA atkreipia dėmesį, kad projektams rizikingumo požymis gali būti ne tik panaikintas, bet ir atvirkščiai – nerizikingas projektas gali būti priskirtas prie rizikingų atsižvelgiant į konkretaus projekto įgyvendinimo aplinkybes.
Nustačius, kad projektas rizikingas, pareiškėjui gali būti nustatyti papildomi įsipareigojimai:
- turėti atskirą sąskaitą finansų įstaigoje, per kurią vykdomos visos su projektu susijusios buhalterinės operacijos ir teikiant metines ataskaitas NMA turi būti pateikiami visi metiniai šios finansų įstaigos sąskaitos išrašai. NMA paprašius, turi būti pateikiami ir kitų pareiškėjo ar paramos gavėjo bei susijusių asmenų finansų įstaigos sąskaitų išrašai
- visos ūkinės operacijos, atliekamos grynaisiais pinigais, turi būti užregistruojamos apskaitos registruose ne vėliau kaip kitą darbo dieną po jų atlikimo.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Vyriausybė žada, kad ateityje už nacionalinę regioninę politiką bus atsakinga viena institucija
2025-12-08 -
„Auga group“ parduoda grybų verslą Latvijos bendrovei
2025-12-05 -
Už tiesiogines ir juostines sėjamąsias – 4 mln. eurų kompensacijų
2025-12-02
Skaitomiausios naujienos
-
Įsigyjant žemės ūkio sklypus nebereiks pildyti deklaracijos
2025-11-13 -
Kas turi pirmumo teisę į žemės nuomą?
2025-11-26 -
Daugiamečių pievų rebusas – ar paprastesni reikalavimai išpančios ūkininkų rankas
2025-11-18



(0)