Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Spaudos centras
Aplinkos ir klimato apsauga yra svarbi daugiau kaip 90 proc. europiečių

Vilnius. Remiantis 2019 m. gruodžio 6–19 d. atlikta „Eurobarometro“ apklausa, 94 proc. visų ES valstybių narių piliečių teigia, kad aplinkos apsauga jiems yra svarbi. Be to, 91 proc. piliečių nurodė, kad klimato kaita yra rimta problema Europos Sąjungoje.

Už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičiussakė: „Šios apklausos rezultatai mūsų nestebina. Būtent šiuos piliečiams rūpimus klausimus ketiname spręsti įgyvendindami Europos žaliąjį kursą. Džiaugiuosi, kad europiečiai palaiko vykstančius esminius mūsų visuomenės ir ekonomikos pokyčius ir nori aktyviai prisidėti prie jų.“

Apklausos rezultatai atskleidė, kad svarbiausiomis aplinkos problemomis laikoma klimato kaita (53 proc. vidutiniškai Europoje ir 42 proc. Lietuvoje), oro tarša (46 proc. ES ir 54 proc. Lietuvoje) ir didėjantis atliekų kiekis (46 proc. ES ir 61 proc. Lietuvoje).

Bioversija 2024 04 15 m7

Paprašyti nurodyti, kurie būdai būtų efektyviausi sprendžiant aplinkos apsaugos problemas, 33 proc. apklaustųjų (35 proc. respondentų Lietuvoje) nurodė vartojimo pobūdžio keitimą, 31 proc. (30 proc. Lietuvoje) – gamybos ir prekybos pobūdžio keitimą. 30 proc. lietuvių atsakė, jog reiktų daugiau informacijos dėl atliekų rūšiavimo, energijos suvartojimo, o 29 proc. respondentų Lietuvoje mano, kad, siekiant efektyviai spręsti aplinkos apsaugos problemas, reiktų užtikrinti geresnį įstatymų vykdymą.

Paprašyti įvardinti veiksmus, kurių ėmėsi per paskutinius šešis mėnesius, siekiant spręsti aplinkos problemas, 66 proc. vidutiniškai europiečių (ir 76 proc. lietuvių) nurodė rūšiavę daugumą savo atliekų perdirbimui. 45 proc. vidutiniškai europiečių ir 42 proc. lietuvių atsakė, kad vengė vienkartinių plastiko gaminių. Visgi, 76 proc. respondentų Lietuvoje ir 67 proc. vidutiniškai ES atsakė, kad, jų nuomone, patys piliečiai aplinkos apsaugai daro nepakankamai.

Atliekant apklausą taip pat nagrinėtas požiūris į drabužių pramonę ir nustatyta, kad didelį susirūpinimą kelia aplinkos ir darbo sąlygų klausimai. Respondentai norėtų ilgiau nešiojamų drabužių, pagamintų iš medžiagų, kurias galima perdirbti.

EK inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos