BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Spaudos centras
„Agrokoncernas GDP“ turės giluminio grūdų perdirbimo gamyklą Patikslinta
Įmonės „Agrokoncernas GPD“ giluminio grūdų perdirbimo gamyklos Kuršėnuose projektas

Šiaulių r. „Agrokoncerno“ dukterinei įmonei „Agrokoncernas GDP“ daugiau nei 300 mln. Eur vertės giluminio grūdų perdirbimo gamyklą Kuršėnuose (buvusio Pavenčių cukraus fabriko teritorijoje) projektuos statybų įmonė „Panevėžio statybos trestas“, kuri bus atsakinga už gamyklos techninį projektą ir jo įgyvendinimą.

Anot „Agrokoncernas GDP“ direktoriaus pavaduotojo Imanto Motiejūno, dabar prasideda techninio projekto rengimas, kurį užbaigus ir patvirtinus bus pradėti gamyklos statybų darbai.

Per metus gamykloje planuojama perdirbti apie 500 tūkst. t grūdų. Iš jų bus gaminami du pagrindiniai produktai – krakmolas ir glitimas, taip pat šalutiniai gamybos produktai: bioetanolis, biodujos ir biotrąšos.

Bioversija 2024 04 26 m7

Grūdų priėmimo ir malimo įrangą naujai gamyklai tieks Šveicarijos įmonė „Buehler“, krakmolo ir glitimo atskyrimo įrangą – Vokietijos įmonė „Flottweg“, o krakmolo ir glitimo džiovyklas įrengs tarptautinė kompanija „SiccaDania“.  

Grupės įmonė „Agrokoncernas GDP“ pasirašė sutartis su visomis įmonėmis, sutarčių vertė neskelbiama.

Preliminariais skaičiavimais gamykla kasmet galėtų generuoti apie 300 mln. Eur apyvartos, o darbuotojų užmokesčio fondas kasmet sudarytų apie 10 mln. eurų. 

Parengta: pagal „Agrokoncerno“ grupės inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos