Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Spaudos centras
„Achema“ po remonto atnaujins gamybą

Vilnius. Jonavos trąšų gamybos bendrovė „Achema“ rugsėjį planuoja atnaujinti dėl remonto darbų sustabdytą gamybą. Darbų organizavimą ir trukmę šiemet koregavo koronaviruso epidemija, praneša bendrovė.

Šį mėnesį ji ketina baigti daugumą planinių remonto darbų: antrojo amoniako cecho, kalcio amonio salietros ir amonio salietros cechų remontą ir atnaujinti jų gamybos procesus.

Spalį, suremontavus antrąjį azoto rūgšties agregatą, bus užbaigti visi 2020 metų planiniai remonto darbai.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Tokius remontus vykdome periodiškai, kiekvienais metais, kad galėtume užtikrinti gamybos patikimumą ir saugumą. Tradiciškai jie vyksta vasarą birželio-rugsėjo mėnesiais, kuomet trąšų poreikis mažiausias“, – pranešime teigia „Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.

Pasak jo, dėl pasaulį sukrėtusios COVID-19 pandemijos ir judėjimo tarp šalių apribojimų šiemet remonto darbų organizavimas ir vykdymas buvo kiek sudėtingesnis, o ir patys procesai užtruko ilgiau.

„Pagrindinius amoniako cecho remonto darbus vykdė Slovakijos kompanija „Termostav“, kurios darbuotojų atvykimui gavome specialius leidimus iš Lietuvos vyriausybės. O štai Rusijos specialistams prieš pradedant darbus reikėjo dvi savaites izoliuotis. Kai kuriuos kontraktus su užsienio šalių įmonėmis teko apskritai atšaukti dėl papildomų saviizoliacijos kaštų“, – kalba R. Miliauskas.

Kasmet vykdomas įrenginių remontas – privalomas, siekiant užtikrinti įrengimų našumą bei saugumą. Strateginę reikšmę valstybei turinčių įmonių grupei priklausanti „Achema“ pagal įstatymą kiekvienais metais yra tikrinama ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento organizuojamos komisijos.

„Achemos grupei“ priklausanti „Achema“ teigia remonto darbams kasmet skirianti apie 20 mln. eurų.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos