BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Rinka
Žemės ūkio technika tampa patrauklia investicija

Vilnius. Bankams atsargiau teikiant paskolas, alternatyvą siūlo sutelktinio finansavimo platformos, vienoje jų įkeitimo objektas – žemės ūkio technika.

Neseniai susikūręs finansinių technologijų startuolis „HeavyFinance“ skelbia, kad per tris dienas surinko lėšas pirmai paskolai finansuoti. Paskola skirta javų kombainui įsigyti. Per sutelktinio finansavimo platformą 34 asmenys investavo 150 000 Eur. Didžioji investuotojų dalis – nuo 100 iki kelių tūkstančių eurų siekiančias investicijas atlikę privatūs asmenys. Tiesa, keli asmenys, taip pat dvi įmonės investavo ir daugiau kaip 20 000 Eur.

Pasak „HeavyFinance“ vadovo Laimono Noreikos, tai pirmoji Europoje, o galbūt ir pasaulyje sutelktinio finansavimo platforma, kuri specializuojasi į verslo paskolas su sunkiosios technikos įkeitimu.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Per 3 dienas surinktos investicijos į pirmąją paskolą siunčia stiprų signalą, kad investuotojus domina sunkiąja technika įkeistos paskolos. Be to, su mumis susisiekė keli asmenys, kurie buvo suplanavę investuoti stambias sumas, tačiau nespėjo. Todėl tikimės, kad antrąją paskolą pavyks finansuoti panašiu tempu arba dar greičiau“, – sako L. Noreika.

Pirmą paskolą gaus žemės ūkio technikos prekybos, nuomos ir aptarnavimo bendrovė „Nova rent“. Ji už gautas lėšas įsigis javų kombainą Claas Lexion 770 TT, kurio vertė – 214 000 eurų.

„Pastaruoju metu sparčiai auga žemės ūkio technikos nuomos rinka, todėl ir mes ieškome papildomo finansavimo, kad pagreitintume savo plėtrą. Gauta paskola mums leidžia greičiau įsigyti javų kombainą ir jį pradėti nuomoti Lietuvos ūkininkams dar šį sezoną“, – kalba Rytis Darginavičius, „Nova rent“ vadovas ir vienas iš „HeavyFinance“ įkūrėjų.

Žemės ūkio, miškininkystės, infrastruktūros ir kitose srityse, kuriose yra naudojama sunkioji technika, papildomų finansų naujai technikai įsigyti ir apyvartinėms lėšoms padidinti gali prireikti staigiai ir neplanuotai. Todėl greitas paskolos finansavimas tarpusavio skolinimo platformai leidžia suteikti paskolas ir tiems verslams, kuriems papildomų finansų būtina gauti per kelias dienas.

Investuojantiesiems ši platforma atveria visiškai naują turto klasę, kuri iki šiol buvo prieinama bankams, kitoms finansų įstaigoms ir sunkiosios technikos rinkoje dalyvaujantiems stambiems verslininkams. „HeavyFinance“ galima investuoti nuo 100 eurų, o paskoloms apsaugoti užstatomai sunkiajai technikai taikomas pirminis turto įkeitimas, ji draudžiama transporto priemonės valdytojų civilinės atsakomybės ir KASKO draudimu. Visą paskolos sutarties laikotarpį bet kuriuo metu „HeavyFinance“ turi galimybę nustatyti transporto priemonės buvimo vietą GPS pagalba.

Žemdirbiams ir kitiems sunkiąja technika dirbantiems verslams naujoji bendrovė siūlo dvi paslaugas: pasiskolinimą naujai žemės ūkio mašinai įsigyti ir apyvartinėms lėšoms padidinti. Abiem atvejais yra užstatoma sunkioji technika.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos