Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Rinka
Žemės ūkio bendrovės nepateikia duomenų

Vilnius. Registrų centras pranešė, kad žemės ūkio bendrovės delsia pateikti privalomus duomenis.

Pareigą teikti aktualius duomenis apie savo narius, dalininkus ar pajininkus turinčios viešosios įstaigos, žemės ūkio bendrovės ir kooperatinės bendrovės pastaruoju metu ėmė aktyviau jos paisyti. Visgi Registrų centro tvarkomą Juridinių asmenų dalyvių informacinę sistemą (JADIS) šie duomenys kol kas pasiekia pakankamai vangiai, pranešė Registrų centras.

Šiuo metu šalyje veikia daugiau kaip 900 žemės ūkio bendrovių, iki balandžio pabaigos duomenis apie savo narius ir pajininkus yra pateikę per 140 bendrovių (16 proc.), o iš registruotų beveik 600 kooperatinių bendrovių duomenis į JADIS pateikė daugiau kaip 110 bendrovių (19 proc.). Iš Lietuvoje veikiančių beveik 11 tūkst. viešųjų įstaigų savo narius Registrų centrui deklaravo beveik 4,1 tūkst. (37 proc.).

Bioversija 22 02 02

Registrų centro specialistai reguliariai informuoja duomenų nepateikusius juridinius asmenis apie jiems galiojančią prievolę. Raginimai buvo išsiųsti beveik 5 tūkst. viešųjų įstaigų, žemės ūkio bendrovių ir kooperatinių bendrovių.

Svarbu pažymėti, kad duomenis į JADIS galima pateikti tik elektronine forma per Registrų centro savitarnos sistemą, duomenys teikiami neatlygintinai, tad tai nesudaro papildomos finansinės naštos juos teikiantiems juridiniams asmenims.

Valstybės nustatyta prievolė teikti duomenis apie savo narius ir pajininkus žemės ūkio bendrovėms ir kooperatyvams atsirado nuo šių metų pradžios įsigaliojus Žemės ūkio bendrovių įstatymo ir Kooperatinių bendrovių įstatymo pakeitimams. Tikimasi, kad duomenis apie savo dalyvius į JADIS teikiant vis daugiau juridinių asmenų bus pasiekta daugiau skaidrumo, o sistemoje sukauptais duomenimis besinaudojančios institucijos galės geriau atlikti savo funkcijas.

Nepateikus aktualių duomenų apie savo narius, dalininkus ar pajininkus, gali kilti rizika, kad Juridinių asmenų registre nebus registruojami juridinių asmenų duomenys, kurie keičiami narių susirinkimų sprendimu, pavyzdžiui, keičiant juridinio asmens vadovą, buveinę ar įstatus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ką manote apie rengiamą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui?
Visos apklausos