BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Rinka
Vokietijoje šieno ir šiaudų kainos – rekordinės
Asociatyvi nuotr.

Berlynas. Nors jau birželio pradžia – pats žolynų augimo pikas,tačiau Vokietijoje šieno kainos ne sumažėjo, o išaugo. Dėl nuolatinių liūčių ir potvynių daug ūkininkų negalėjo nuimti pirmojo derliaus.

Šiaurės Vokietijoje dauguma ūkininkų turėjo atšaukti pirmąją žoliapjūtę. Mat pievos arba visiškai užtvindytos, arba taip šlapia, kad technika neįvažiuoja.

Ganyklose situacija tokia pat, tad galvijams nėra kur ganytis. Dėl to šieno kainos gegužę nuolat kilo. Šalyje taip pat baigiasi šiaudų atsargos, todėl ir jie sparčiai brangsta, praneša „Agrarheute“.

Bioversija 2024 04 26 m7

Likusioje šalies dalyje šieno nuėmimo sąlygos taip pat prastos. Dėl pasikartojančių liūčių buvo sunku išdžiovinti žolę. Ten, kur šieno paruošti pavyko, jis dažnai prastos kokybės arba netinkamas presuoti. Ūkininkai turi problemų ir dėl nepakankamai išdžiovintų ryšulių pelėsio.

Šienas pabrango beveik 40 proc.

„Agrarheute“ analizės duomenimis, didelių ryšulių vidutinė šieno kaina gegužę padidėjo 3 Eur/t – iki maždaug 135 Eur/t. Be to, kainos vis dar kyla ir netrukus gali sumušti visų laikų rekordus.

Šlėzvigo-Holšteino augintojams už šieną tenka mokėti daugiausiai – 190 Eur/t, kaina pakilo 25 Eur/t, palyginti su balandžiu, o palyginti su praėjusių metų geguže – 70 Eur/t (net 37 proc.).

Žemutinėje Saksonijoje už toną reikia mokėti 165, o Hesene – 158 eurus. Brandenburge pirkėjai už didelį ryšulį turi sumokėti 146 eurus. Šiaurės Reine šienas gegužę kainavo vidutiniškai 133 Eur/t, o Vestfalijoje – 135 Eur/t. Reino krašte-Pfalce vidutinė šieno kaina siekė 130 Eur/t, o Saksonijoje-Anhalte – 128 Eur/t.

Bavarijoje vidutinė kaina už didelį ryšulį siekia 116 Eur – 4 Eur daugiau nei balandį. Šienas pigiausias Saksonijoje, kur kaina nukrito iki 80 Eur/t, ir Tiuringijoje, kur kainuoja 83 Eur/t.

Šiaudai – aukso vertės

Vidutinė šiaudų kaina gegužę irgi padidėjo, augimą taip pat lėmė situacija Šiaurės Vokietijoje, kur  maža pasiūla ir didelė paklausa. Už šiaudų toną dideliuose ryšuliuose pirkėjai gegužę turėjo mokėti 115 eurų. Tai maždaug 7 Eur daugiau nei balandį ir beveik tiek pat, kiek paskutinis kainų rekordas 2020 m. birželį.

Brangiausi šiaudai – 205 Eur/t – Šlėzvigo-Holšteino regione. Tai – 45 Eur daugiau nei balandį ir naujas Vokietijos kainų rekordas.

Saksonijoje-Anhalte šiaudai kainuoja 142 Eur/t, o Vestfalijoje – 120 eurų. Hesene pirkėjai turi mokėti mažiausiai 110 Eur/t šiaudų, o Bavarijoje ir Vakarų Žemutinės Saksonijos – 101 Eur/t. Žemutinės Saksonijos rytuose kaina jau siekia 105 Eur/t – ir panašiai Šiaurės Reine.

Šiuo metu šiaudai pigiausi Tiuringijoje ir Saksonijoje, kur didelis ritinys kainuoja 70 Eur/t.

Šaltinis: „Agrarheute“
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos