Basf m1 2024 06 14
Rinka
Vokietijoje - bulvių paklausos bumas

Berlynas. Bulvės dabar yra viena populiariausių vartojimo prekių Vokietijoje. Tiesa, kol kas „antrosios duonos“ trūkumo nejaučiama, o ūkininkai jau kovo mėnesį pasodino ankstyvųjų bulvių naujam derliui. 

Didelę bulvių paklausą Vokietijoje pajuto tiek patys prekiaujantys ūkininkai, tiek didmeniniai bei mažmeniniai prekybininkai. Vokietijos bulvių augintojai teigia, kad ypač išaugo ekologiškos produkcijos paklausa. Apie tai rašo portalas topagrar.com.

Bulvių trūkumo Vokietijoje kol kas nesitikima. Nors gamintojai praėjusių metų antrąjį pusmetį padidino jų eksportą, tačiau padėtis vietinėje rinkoje, kaip teigiama, vis dar gera. Kita vertus, vokiškų bulvių, ypač tinkamų gruzdinimui, eksportas, ypač į Aziją, kenčia dėl logistinių problemų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Vokietijos bulvių prekybos asociacija (DKHV) taip pat praneša apie didelius bulvių pardavimus, o  jų perdirbimo įmonės ir pakuotojai dirba visu pajėgumu, kad būtų patenkinta didelė paklausa.

DKHV vartotojus tikina, kad vokiškų bulvių tiekimas yra garantuotas. Pastaraisiais metais Vokietijoje buvo sukurta moderni ir nuo rizikų apsaugota infrastruktūra, galinti tiekti rinkai vokiškas bulves ištisus metus. Tai tapo įmanoma dėl investicijų į novatorišką laikymo įrangą su  šaldytuvais, kurie padeda nuolat užtikrinti aukštą bulvių kokybę ir garantuoti mažmeninį tiekimą.

DKHV prezidentas ir tarptautinis bulvių prekiautojas Tomas Herkenratas (Thomas Herkenrath) sakė: „Smarkų bulvių paklausos augimą stebime nuo kovo vidurio. Kai kurios prekybos centrų lentynos buvo tuščios. Žinoma, mes džiaugiamės šio produkto populiarumu. Tačiau, remiantis mūsų patirtimi, ne visi privatūs namų ūkiai sugeba tinkamai laikyti didelius kiekius šviežių bulvių. Štai kodėl mes labai rekomenduojame: geriau nusipirkti bulvių prekybos centre pagal poreikį. Trūkumo nėra, nes sandėliuose bulvių dar daug.“

Vokietijos bulvių augintojai jau kovo pradžioje pradėjo ruoštis naujo sezono derliui. Paprastai šalyje bulvių sodinimas prasideda apie kovo 10 d. Pirmiausiai ūkininkai sodina daigintas bulves, kad jos kuo greičiau sudygtų lauke. Maždaug trečdalis ploto uždengiamas danga su folija, kad dirvoje būtų išlaikoma aukštesnė temperatūra. Tad pirmos ankstyvosios vietinės bulvės pradedamos kasti ir į prekybą patenka nuo gegužės vidurio.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos