Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Rinka
Tiksliosios žemdirbystės paslaugos iš vienų rankų

Kaunas. Bendrovė „DOJUS agro“ plečia paslaugų įvairovę ir siūlo ūkiams visą tiksliosios žemdirbystės sprendimų paketą, įskaitant ir dirvožemio tyrimus.

Tam įmonė įsigijo specialų automobilį su visa būtina įranga dirvožemio ėminiams paimti ir pradėjo bendradarbiauti su Vokietijos programinių sprendimų žemės ūkiui įmone „FarmFacts“.

Naujoji įmonės paslauga, kartu su visu tiksliosios žemdirbystės paslaugų paketu, pirmą kartą pristatyta šiųmetėje „Agrovizijoje“. Pasak įmonės vadybininko Edvino Navicko, tikslioji žemdirbystė prasideda nuo automatinio vairavimo, technikos prijungimo prie interneto ir telematikos sistemos, derlingumo matavimų.

Bioversija 22 02 02

„Kai mašina prijungta prie interneto, ji su mumis „kalba“: pasako, kas jai negerai, tad galime operatyviai reaguoti į jai gresiančius gedimus ir išlaikyti mašinos darbingumą. Renkami duomenys, kaip mašina jaučiasi ir ką ji padarė laukuose – tai atsispindi derlingumo žemėlapiuose, iš kurių galime pamatyti stipriąsias ir silpnąsias laukų vietas. Tačiau siekiant tikslumo to neužtenka, būtini dirvožemio tyrimai“, – tiksliojo ūkininkavimo koncepciją pristato E. Navickas.

Laukams tiksliai išmatuoti ir dirvožemio ėminiams paimti bendrovė „DOJUS agro“ įsigijo specialų automobilį su reikiama įranga. Nuotraukoje (iš kairės) – vadybininkas Edvinas Navickas ir Vokietijos įmonės „FarmFacts“ atstovas Saša Šusteris (Sascha Schuster)

Jis pasakoja, kad dirvožemio tyrimams atlikti iš pradžių įmonė ieškojo partnerių, galvodama apie kooperaciją, tačiau jų neradusi, pati įsigijo reikiamą įrangą ir šiuo metu iš vienų rankų gali pasiūlyti ūkiams visą tiksliosios žemdirbystės paslaugų paketą. Bendrovės atstovas sutinka, kad dirvožemio tyrimų paslaugą mūsų šalyje teikia ne viena įmonė, tačiau jų įmonės išskirtinumu jis įvardija kompleksiškumą, geriausių šios srities sprendimų integravimą į vieną paketą ir itin didelį tikslumą.

„Mes siūlome paslaugas „nuo iki“ iš vienų rankų: laukų išmatavimą 2,5 cm tikslumu ir suskaitmeninimą, optimalų automatinio vairavimo linijų sudėliojimą lauke, duomenų apie laukuose atliktus darbus rinkimą ir suprantamą grafinį atvaizdavimą bei analizę, mašinų optimizavimą, kintamos normos planų parengimą, remiantis dirvožemio tyrimo arba palydovinių žaliosios masės pokyčių (NDVI) nuotraukų duomenimis, taip pat sprendimams priimti reikalingų duomenų persiuntimą belaidžiu būdu 4G LTE tinklu“, – paketą sudarančias paslaugas vardina vadybininkas.

Jis pabrėžia, kad nemažą paslaugų paketo dalį sudaro ir mokymai, vykdomi ūkiuose ar įmonės auditorijose. Ūkininkai turi galimybę plačiau sužinoti apie tikslųjį ūkininkavimą, darbą kintamomis normomis, susipažinti su daugybe nemokamų programėlių, kaip, pavyzdžiui, ištręšti azotą kintamomis normomis, išmokti efektyviai šiomis priemonėmis naudotis ir taikyti jas savo ūkiuose.

Pasak E. Navicko, norint pradėti diegti tiksliojo ūkininkavimo sprendimus ūkyje, pirmiausia reikia žinoti tikslų lauko (laukų) plotą. Tad pirmiausia įmonės specialistas naująja mašina su RTK signalu apvažiuoja lauką ir jį išmatuoja. „Niekada nustatytas plotas nesutampa su tuo, kaip ūkininkas įsivaizduoja ar ką deklaruoja. O kai tiksliai nežinai lauko ploto, kaip gali parinkti tikslias sėjos, tręšimo ar purškimo normas“, – sako tiksliosios žemdirbystės specialistas. Tikslumas būtinas ir imant dirvožemio ėminius – reikia užfiksuoti tikslią jų paėmimo vietą (poligoną), kad atliekant pakartotinį tyrimą galima būtų vertinti pokyčius.

Pagal ūkininko pageidavimus, dirvožemio ėminiai imami iš kiekvieno hektaro arba tik iš probleminių lauko vietų, tai yra tų vietų, kur augalai prastai augo ne vienus metus. Šioms probleminėms vietoms nustatyti pasitelkiami NDVI žemėlapiai – palydovinės žaliosios masės pokyčių nuotraukos. Taip pat ūkininkas gali rinktis, kurioje agrocheminių tyrimų laboratorijoje – Lietuvos ar Vokietijos – būtų atliktas dirvožemio ėminių tyrimas.

Pasak E. Navicko, tiksliosios žemdirbystės paslaugų paketo kaina priklauso nuo laukų ploto ir kiekio, taip pat pasirinktos poligonų darymo metodikos ir svyruoja nuo 13 iki 24 Eur/ha.

Naudotis šiuo tiksliosios žemdirbystės paslaugų paketu paprasčiausia bus John Deere traktorių savininkams, nes pasitelkiamos JDLink telemetrijos sistemos, nemokama dokumentavimo platforma myjohndeere.com – į čia sueina visi duomenys ir iš čia jie belaidžiu būdu keliauja atgal į mašinas, kad ūkio operatoriai žinotų, ką reikia daryti. Dirbantieji kitų gamintojų traktoriais turės papildomai įsigyti JDLink terminalus, o duomenys bus pateikiami ir įrašomi į Operacijų centrą per USB raktą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kokias tiksliosios žemdirbystės technologijas naudojate savo ūkyje?
Visos apklausos