Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Rinka
Taivano įmonė atsisakė pirkti lietuviškus grūdus

Vilnius. Taivano įmonė, su kuria derėtasi dėl lietuviškų grūdų eksporto, atsisakė juos pirkti, BNS patvirtino Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacija. 

Pasak asociacijos prezidento Karolio Šimo, dėl eksporto penkis mėnesius bandyta kalbėti su dviem Taivano įmonėmis. Viena jų grūdus pirkti atsisakė, o kita neatsakė į grūdininkų užklausas. Anot jo, apmaudu, kad iš politikų pažadų teliko tik viešieji ryšiai. 

„Informacija, kad Taivanas nepirks lietuviškų grūdų, mums yra žinoma. Po to, kai Žemės ūkio ir Užsienio reikalų ministerijos verslui Taivano rinką pristatė kaip alternatyvą praradimams Kinijoje, mes padarėme savo namų darbus – susisiekėme su taivaniečių malūnininkų asociacija, mūsų verslo įmonės siuntė pavyzdžius, keitėsi informacija. Tačiau po penkių mėnesių gavome atsakymą, kad mūsų grūdai labiau panašesni į europietiškus grūdus“, – BNS teigė K. Šimas. 

Bioversija 2024 07 09 m7

„Visame kontekste toks atsakymas kelia šypsenas, nes mes puikiai suprantame, kad Taivanui, kuris importuoja 1,4 mln. tonų kviečių per metus, iš jų apie 90-95 proc. iš JAV, o likusią dalį pavieniais pirkimais iš Kanados bei Australijos, grūdų pirkimas yra ne tik verslas, bet ir saugumo garantas, o lietuviški grūdai niekada netaps amerikietiškais, nes auginami Europoje“, – pridūrė jis. 

K. Šimo teigimu, asociacija ir anksčiau prognozavo, jog Taivanas pirmenybę teiks JAV kviečiams, net jei iš Lietuvos nupirktų vieną ar du laivus grūdų per metus.

„Tačiau mūsų nebuvo paklausta net dėl kainos. Šioje vietoje nesijaučiame nei kažką praradę, nei nusivylę, nes nieko ir nesitikėjome. Apmaudu tik tai, kad politikų pažadai teliko tik viešaisiais ryšiais, kuriais bandyta švelninti situaciją dėl sugandintų santykių su Kinija“, – sakė K. Šimas. 

Apie Taivano atsisakymą pirkti lietuviškus grūdus pirmadienį skelbė naujienų portalas delfi.lt. Jis citavo Žemės ūkio ministeriją, kuri nurodė žinanti, kad Lietuvos kviečių eksportuotojai yra gavę neigiamų atsakymų dėl jų eksporto į Taivaną argumentuojant specifiniais kokybės reikalavimais. Ministerija teigė besiaiškinanti, kaip problemą būtų galima išspręsti.

Žemės ūkio viceministras Paulius Astrauskas BNS nurodė, jog neteisinga sakyti, kad Taivanas atsisakė pirkti lietuviškus grūdus, be to, ministerija nekomentuos verslo santykių.

Taivano Gyvūnų ir augalų sveikatos inspekcijos ir karantino biuras praėjusių metų pabaigoje pranešė, jog į šalį galima eksportuoti lietuviškos kilmės paprastuosius kviečius ir miežius, sėjamąsias avižas ir žirnius, skirtus vartojimui, bet ne sėjai.

Parengta: pagal BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos