Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Rinka
Susijungė „Linas Agro“ ir „KG Group“

Vilnius. Bendrovė „Linas Agro Group“ užbaigė žemės ūkio produktų perdirbimo ir maisto gamybos grupės „KG Group“ įsigijimo sandorį. Po įsigijimo bendrovė valdo jau 76 įmones ir tikisi stipriau konkuruoti Baltijos šalių ir Europos rinkose.

„Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas Darius Zubas sako, kad sandoris yra didžiausias Lietuvos istorijoje. Anot jo, įsigijimą lėmė noras plėsti veiklos sritis, didesnis efektyvumas ir geresnės konkurencinės galimybės. 

„Baltijos šalyse konkuruojame su gerokai didesnėmis įmonėmis, kurios veikia žemės ūkio ir maisto gamybos srityje. Pagrinde - su įmonėmis iš Skandinavijos, kurios kartais didesnės įmonės už mus, ir paukštienos gamybos srityje - su lenkų įmonėmis, kurios taip pat žymiai didesnės. Įsigijus „Kauno grūdų“ grupę, tampame gerokai didesni ir galėsime pasiekti masto ekonomiją“, – sakė D. Zubas. 

Bioversija 2024 04 26 m7

Anot D. Zubo, po sandorio išsiplečia ir „Linas Agro group“ veiklos geografija – iki šiol grupė veikė Baltijos šalyse ir Ukrainoje, o po įsigijimo grupė veiks Nyderlanduose, Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje. Be to, išsiplės grupės veiklos sritis – „Linas Agro group“  kol kas užsiėmė prekyba, tiekimu žemdirbiams, perdirbimu ir maisto gamyba paukštininkystės srityje. Tuo metu „KG grupė“ veiklą vysto ir gamybos srityje. 

Spaudos konferencijoje planus po sandorio pristatė (iš kairės): „Linas Agro Group“ Finansų direktorius Mažvydas Šileika, valdybos pirmininkas Darius Zubas, buvęs valdybos pirmininko pavaduotojas Andrius Pranckevičius

„Linas Agro Group“ Finansų direktorius Mažvydas Šileika teigė, jog pasiruošimas sandoriui užtruko daugiau nei metus. Pasak jo, artimiausiu metu bus vertinama situacija įmonėse, planuojamos investicijos. 

Pasak D. Zubo, bendrovę papildo stiprios įmonės ir jose dirbančios profesionalais. Planuojama, kad po sandorio bus tęsiama visų įsigytų įmonių veikla su jose iki šiol dirbančių darbuotojų komandomis. Iki šiol „Kauno grūdams“ vadovavusį Tautvydą Barštį pakeis „Linas Agro Group“ valdybos pirmininko pavaduotoju dirbęs Andrius Pranckevičius. 

Jis iki šiol vadovavo ir „Linas Agro Group“ valdomoms paukštininkystės įmonėms Latvijoje. A. Pranckevičius spaudos konferencijoje teigė, jog bet jau pirminėje stadijoje didelių pokyčių įmonėje kol kas neplanuojama.  

Kaišiadorių ir Vilniaus paukštynuose keisis valdybos, kurių sudėtyje buvo ir buvusių akcininkų. „Kauno grūdų“ vykdomojo direktoriaus pareigas toliau eis Remigijus Veikalas. Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynams vadovauti lieka dabartinis vadovas Darius Gudačiauskas.

„Kauno grūdams“ nuo šiol vadovaus Andrius Pranckevičius

Pasak A. Pranckevičiaus, „Linas Agro Group“ ir „Kauno grūdų“ veiklos siejasi, sinergija matoma grūdų prekyboje ir prekyboje su ūkininkais, augalininkystės veikloje ir paukštininkystės versle. Planuojama plėsti eksportą, plėtoti prekės ženklus, plėsti paukštininkystės, maisto produktų gamybą. 

Grupė prognozuoja, kad po sandorio jos metinės pajamos gali siekti apie 1,3 mlrd. eurų, EBITDA – apie 50-60 mln. eurų, grupėje dirbančių darbuotojų skaičius išaugs nuo 2,1 tūkst. iki 6 tūkst. Sandorio vertė neatskleidžiama.

„Linas Agro Group“ sutartį dėl „KG Group“ valdomų „Kauno grūdų“, Kaišiadorių ir Vilniaus paukštynų bei susijusių įmonių kontrolinių akcijų paketų įsigijimo pasirašė pernai spalį. Liepos pradžioje sandoriui pritarė Lietuvos konkurencijos taryba, kiek anksčiau - kitų šalių priežiūros institucijos. „Linas Agro Group“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

BNS, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos