Suaktyvėjo žemės nuomos rinka
2014-08-28

Vilnius. Įsigaliojęs gegužę žemės įsigijimo saugiklių įstatymas iškart pristabdė prekybą žeme, tačiau suaktyvėjo jos nuomos rinka, kyla nuomos kaina. Kol kas kiaulių maras ir Rusijos sankcijos žemės rinkai didelės įtakos neturėjo, tačiau poveikis neišvengiamas.

Laukta, kad dėl šių veiksnių prekyba žeme turėtų stoti, o jos kaina - mažėti. Tačiau žemės ūkio paskirties nekilnojamojo turto valdymo bendrovės „Agro Management Team" (AMT) atstovai sako, kad nors prekybos žeme apimtis gerokai sumenko, aktyvesnė tapo jos nuomos rinka, kyla nuomos kaina, ketvirtadienį rašo „Verslo žinios".

„Galima teigti, kad antrinės rizikos - kiaulių maro ir Rusijos sankcijų - žemės ūkio paskirties žemės rinka kol kas nepastebėjo ir neįvertino jos kaip keliančios pavojų plėtrai. Manau, tai lemia keli veiksniai. Pirma, Lietuvos žemės ūkio sektorius turi daugiau vidinių rezervų, nei gali pasirodyti klausant kai kurių rinkos dalyvių skundų. Antra, ūkininkai yra lankstesni ir gali greičiau reaguoti nei perdirbėjai, todėl jiems lengviau keisti pardavimų kryptis ar mažinti gamybos apimtį", - teigė AMT Turto valdymo departamento vadovas Vladimiras Timaškovas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas, Jūsų nuomone, labiausiai lemia žemės ūkio paskirties sklypų kainą?
Orai