Sėklų ūkininkai ieško užsienyje
2012-02-14

Vilnius, vasario 14 d. Šiuo metu daržoves auginantys ūkininkai dėl sodinukų daigų rankomis kerta su lenkais - kaimynai už juos prašo kone perpus pigiau, nei ūkininkai turėtų išleisti juos augindami patys.

Tai į neviltį varo sėklų pardavėjus, antradienį rašo dienraštis "Lietuvos rytas". Išlaidos energijai - šiltnamiams šildyti bei apšviesti - pastaruoju metu ypač smarkiai kerta ūkininkams per kišenę. Todėl dauguma daržovių augintojų ieško kitų būdų, kaip įsigyti daigų.

Daržininkai sulaukia siūlymų pirkti daigus ir iš suomių. Jie už šią prekę prašo maždaug tiek pat, kiek mūsų ūkininkai išleistų patys augindami daigus.

Linas agro mob 21 06 04

Suomių užauginti daigai būna itin stiprūs ir santykinai pigesni. "Juk reikėtų nepamiršti ir darbo sąnaudų. Skandinavijos ūkininkus remia valstybė. Kuo jie daugiau sudegina dujų šiltnamiams šildyti, tuo didesnę gauna kompensaciją", - aiškino ūkininkas Audrius Juška.

Stambieji ūkininkai į neviltį varo sėklomis prekiaujančias įmones.

„Dabar - pats daigų užsakymų laikas. Tačiau mūsų ūkininkai, skirtingai nei skandinavai, neturi jokio tautiškumo ir ignoruoja savo pardavėjus", - barėsi sėklomis prekiaujančios bendrovės „Kėdainių šiltnamiai" gamybos direktorius Romualdas Valevičius. Jo manymu, kaina niekuo dėta. Daigai, jei juos užsakytų ir vėliau atgabentų Lietuvoje dirbantys sėklų pardavėjai, kainuotų nė kiek ne brangiau.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai