
Berlynas. Užfiksavus pirmąjį afrikinio kiaulių maro atvejį Vokietijoje, savaitgalį Kinijos muitinės administracija pranešė apie draudimą įvežti kiaulieną iš šios šalies.
Apie šernui patvirtintą AKM Vokietija pranešė praėjusią savaitę. Nuo rugsėjo 12 d. visos kiaulienos, šernienos ar jų produktų siuntos bus sunaikinamos arba grąžinamos atgal pagal Kinijos muitinės nurodymus. Prieš tai vokiškos kiaulienos nusprendė nebeįsileisti ir Pietų Korėja.
Vokietijos žemės ūkio ministerija patvirtino, kad draudimas yra ir kiaulienos eksportui į Kiniją reikalingi veterinarijos sertifikatai kol kas nebeišduodami. Tačiau teigė, kad su Kinija aktyviai deramasi dėl galimybės tęsti prekybą iš AKM nepaveiktų regionų, rašo portalas agrarheute.
Kinija yra didžiausia Vokietijos kiaulienos pirkėja už ES ribų ir pati puikiai žino AKM grėsmę: pernai dėl šio viruso čia teko sunaikinti didelius kiekius gyvūnų ir didinti importą iš kitų šalių.
Vokietijos ūkininkų asociacijos atstovas Joachimas Rukvydas (Joachim Rukwied) teigė, kad šalies vyriausybės bandymas skaidyti šalį į regionus ir bandyti išsaugoti eksportą iš AKM nepaveiktų vietovių – sveikintinas ir įmanomas bent vidutinės trukmės laikotarpiu. Tuo pačiu jis akcentavo, kad šalies kiaulių augintojai ėmėsi reikalingų apsaugos priemonių, norėdami apsaugoti savo ūkius.
Apie draudimą imporuoti kiaulieną iš Vokietijos pranešė ir Japonija. Teigiama, kad ši šalis konsultuojasi su Vokietijos atstovais, ką daryti su kiauliena, kuri jau gabenama į Japoniją.
Praėjusiais metais Japonija iš Vokietijos importavo 40 240 tonų kiaulienos, išskyrus dešreles ar kitą perdirbtą mėsą, ir tai sudarė 3,3 proc. viso šalies kiaulienos importo kiekio. Gyvų kiaulių 2019 metais Japonija neimportavo visiškai.
MŪ, BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
K. Budrys: JAV ketinimas panaikinti sankcijas baltarusiškoms trąšoms Lietuvai įtakos neturės
2025-12-15 -
Prognozuoja istorinį grūdų gamybos rekordą
2025-12-10 -
2025-ieji pasaulio grūdų rinkoje: rekordiniai derliai ir auganti klimato kaitos įtaka
2025-12-09
Skaitomiausios naujienos
-
Leido parduoti mažus dirbamos valstybinės žemės plotus
2025-12-12 -
Kas turi pirmumo teisę į žemės nuomą?
2025-11-26 -
Daugiamečių pievų rebusas – ar paprastesni reikalavimai išpančios ūkininkų rankas
2025-11-18




(0)