Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Rinka
Šalys stabdo kiaulienos importą iš Vokietijos

Berlynas. Užfiksavus pirmąjį afrikinio kiaulių maro atvejį Vokietijoje, savaitgalį Kinijos muitinės administracija pranešė apie draudimą įvežti kiaulieną iš šios šalies.

Apie šernui patvirtintą AKM Vokietija pranešė praėjusią savaitę. Nuo rugsėjo 12 d. visos kiaulienos, šernienos ar jų produktų siuntos bus sunaikinamos arba grąžinamos atgal pagal Kinijos muitinės nurodymus. Prieš tai vokiškos kiaulienos nusprendė nebeįsileisti ir Pietų Korėja.

Vokietijos žemės ūkio ministerija patvirtino, kad draudimas yra ir kiaulienos eksportui į Kiniją reikalingi veterinarijos sertifikatai kol kas nebeišduodami. Tačiau teigė, kad su Kinija aktyviai deramasi dėl galimybės tęsti prekybą iš AKM nepaveiktų regionų, rašo portalas agrarheute.

Bioversija 2024 04 15 m7

Kinija yra didžiausia Vokietijos kiaulienos pirkėja už ES ribų ir pati puikiai žino AKM grėsmę: pernai dėl šio viruso čia teko sunaikinti didelius kiekius gyvūnų ir didinti importą iš kitų šalių.

Vokietijos ūkininkų asociacijos atstovas Joachimas Rukvydas (Joachim Rukwied) teigė, kad šalies vyriausybės bandymas skaidyti šalį į regionus ir bandyti išsaugoti eksportą iš AKM nepaveiktų vietovių – sveikintinas ir įmanomas bent vidutinės trukmės laikotarpiu. Tuo pačiu jis akcentavo, kad šalies kiaulių augintojai ėmėsi reikalingų apsaugos priemonių, norėdami apsaugoti savo ūkius.

Apie draudimą imporuoti kiaulieną iš Vokietijos pranešė ir Japonija. Teigiama, kad ši šalis konsultuojasi su Vokietijos atstovais, ką daryti su kiauliena, kuri jau gabenama į Japoniją.

Praėjusiais metais Japonija iš Vokietijos importavo 40 240 tonų kiaulienos, išskyrus dešreles ar kitą perdirbtą mėsą, ir tai sudarė 3,3 proc. viso šalies kiaulienos importo kiekio. Gyvų kiaulių 2019 metais Japonija neimportavo visiškai.

MŪ, BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos