Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Rinka
Šalčiu džiovintų braškių verslą plės išplatinę obligacijas

Širvintos / Vilnius. Finansų maklerio įmonė UAB „Evernord“ sėkmingai išplatino 4 mln. Eur vertės braškių auginimu ir liofilizavimu užsiimančios UAB „Dehidra“ obligacijas. Paskolintas lėšas didžiausia Baltijos šalyse braškių augintoja investuos į statomą uogų ir vaisių perdirbimo gamyklą ir toliau plės auginamų braškių plotą.

2015 m. įsteigta „Dehidra“ yra didžiausia braškių augintoja Lietuvoje ir viena didžiausių šalčiu džiovintų (liofilizuotų) vaisių ir uogų perdirbimo įmonė Baltijos šalyse bei Šiaurės Europoje.

Įmonės tinklapyje rašoma, kad eksploatuojama ir plečiama Širvintų rajone esanti 60 ha dydžio moderni auginimo ir perdirbimo bazė, kurios metiniai perdirbimo pajėgumai yra daugiau nei 400 tonų per metus. Pagrindinė veiklos sritis yra braškių, aviečių, obuolių bei kitų vaisių ir uogų džiovinimas šalčiu (liofilizavimas). 

Bioversija 2024 04 26 m7

Dvi obligacijų emisijos išplatintos neviešai privatiems investuotojams su 12 proc. metinėmis palūkanomis, jos bus mokamos kas pusmetį. Dvejų metų trukmės obligacijos bus išpirktos 2023 m. gegužės 10 dieną.   

„Sulaukėme didelio investuotojų susidomėjimo”, – sako Vismantė Šepetienė, FMĮ „Evernord“ direktorė. Pasak jos, investuotojus „Dehidra“ patraukė savo išskirtine veikla, lyginant su kitais šiuo metu rinkoje esančiais neviešais investiciniais pasiūlymais.

„Džiaugiamės investuotojų pasitikėjimu ir keliame sau ambicingus plėtros tikslus, norime išplėsti pakeltų braškių lysves ir užauginti 85 proc. daugiau uogų. Taip pat mums svarbu baigti įrengti naująją liofilizavimo gamyklą ir pasiruošti produkcijos tiekimui užsienio prekybos tinklams“, – sako Vykintas Misiūnas, „Dehidra“ direktorius.     

Praėjusiais metais „Dehidra“ pasirašė pardavimų sutartį su didžiausia pasaulyje vaisių ir daržovių tiekėja „Total Produce“, kuri Lietuvos įmonės pagamintas liofilizuotas uogas ir vaisius tieks prekybos tinklams Jungtinėje Karalystėje, Europoje, Japonijoje ir Pietų Korėjoje.

Šiuo metu „Dehidra“ užaugintomis šviežiomis braškėmis bei šaltyje džiovinta produkcija prekiauja trys didieji prekybos tinklai Lietuvoje.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos