


Maskva. Rusija pareiškė, kad ateinantį sezoną, kuris prasidės nuo liepos 1 d., ketina eksportuoti daugiau grūdų. Šalies žemės ūkio ministras Dmitrijus Patruševas jų eksporto potencialą vertina 50 mln. tonų.
Rusijos grūdų augintojų forume dalyvavusio D. Patruševo teigimu, dabartiniu sezonu (2021–2022 m.) jau eksportavo daugiau nei 35 mln. t grūdų, įskaitant 28,5 mln. t kviečių.
Esą iki sezono pabaigos (birželio 30 d.) eksporto apimtis viršys 37 mln. tonų.
Vakarai kaltina Kremlių, kad jis naudoja maisto prekes kaip ginklą karo Ukrainoje fone bei vagia ukrainietiškus grūdus iš Rusijos kontroliuojamų teritorijų.
Maskva tai neigia ir pareiškė, kad sukurs eksporto koridorius Ukrainoje ir padės išvengti pasaulinės maisto krizės, jei bus panaikintos Rusijai įvestos tarptautinės sankcijos.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Gegužę pienas supirktas brangiau
2022-06-21 -
Lietuvoje šiemet grūdų derlius bus panašus kaip ir pernai
2022-06-20 -
Infliacijos prognozes verčia peržiūrėti maisto ir energijos kainos
2022-06-17
Skaitomiausios naujienos
-
Lauko dienose – augalų apsaugos naujovės rapsų ir javų augintojams
2022-06-01 -
Misija įmanoma: šarolė buliukų paros priesvoris siekia 2,2 kilogramo
2022-06-01 -
Pažangiame mėsinių galvijų ūkyje teorines žinias lygino su praktika
2022-05-30
(0)