


Briuselis. Ukrainos grūdų importo tema nedingsta iš aukščiausių politinių darbotvarkių. Žemės ūkio eurokomisaras teigia, kad ukrainietiškų grūdų importo apribojimus būtina pratęsti bent iki spalio pabaigos, nepaisant griežto Kyjivo nepritarimo.
Apribojimai, kurie taip pat sukėlė nesutarimų tarp Europos Sąjungos valstybių narių, buvo įvesti po rytinių bloko šalių skundų, kad dėl iš Ukrainos atkeliaujančių grūdų pertekliaus mažėja vietinės kainos ir nukenčia vietos ūkininkai.
Galiausiai ES susitarė su penkiomis valstybėmis – Lenkija, Vengrija, Slovakija, Bulgarija ir Rumunija – leisti joms blokuoti grūdų importą iš Ukrainos.
Už žemės ūkį atsakingas eurokomisaras Janusz'as Wojciechowski's (Janušas Voicechovskis) antradienį spaudos konferencijoje sakė, kad draudimą reikėtų pratęsti, geriausiai iki metų pabaigos, bet mažiausiai iki spalio pabaigos.
„Problema... ta, kad pasienio [šalių] sandėliuose yra daugiau grūdų nei Ukrainoje, todėl turėtume pratęsti šį laikiną importo draudimą, kad pagerėtų padėtis pasienio šalyse“, – sakė jis.
Dėl Ukrainos grūdų importo draudimo tebeverda aktyvios diskusijos (iš kairės: Ukrainos žemės ūkio ministras M. Solski's, Lenkijos žemės ūkio ministras R. Telus'as) (EK nuotr.)
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis eksporto apribojimus jau anksčiau pasmerkė, teigdamas, kad jo karo nualintai šaliai jie yra visiškai nepriimtini.
Su apribojimais nesutiko ir 12 ES šalių, įskaitant Prancūziją ir Vokietiją, kurios išreiškė susirūpinimą dėl skaidrumo trūkumo ir įspėjo, kad tai gali pakenkti Europos bendrajai rinkai.
J. Wojciechowski's antradienį sakė, kad Europos Komisija dar nepriėmė savo pozicijos, tačiau pridūrė manantis, jog jam pavyko įtikinti likusias valstybes nares, kad tai yra teisingas sprendimas.
Komisaras kalbėjo įprastoje spaudos konferencijoje per ES žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdį, kuriame taip pat dalyvavo Ukrainos žemės ūkio ministras Mykola Solskis, teigęs, jog neteisinga toliau taikyti apribojimus. Šiuo metu jų pabaiga numatyta birželio 5-ąją.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kovo pabaigoje kviečių supirkimo kaina didėjo, rapsų – mažėjo
2025-04-08 -
JAV muitai paveiks žemės ūkio rinkas. Ko tikėtis
2025-04-03 -
Pieno supirkimo kaina per metus išaugo trečdaliu
2025-03-25
Skaitomiausios naujienos
-
Siūlo drausti derlingoje žemėje statyti saulės elektrines
2025-03-19 -
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31
(0)