Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Rinka
Prognozuoja, kad žemės ūkio produktų eksportas augs

Vilnius. Nepaisant koronaviruso krizės, Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės produkcijos eksporto rezultatai išliko pakankamai geri, todėl Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) prognozuoja, kad šiemet eksportas gali augti 5 proc., arba apie 300 mln. eurų.

Pasak viceministro Evaldo Gusto, po spartaus eksporto augimo pernai buvo sunku tikėtis jo tolesnio augimo esant pandemijai, tačiau pirmojo pusmečio rezultatai teikia optimizmo.

Anot jo, stabilūs ar padidėję žemės ūkio ir maisto produktų srautai rodo, kad gamintojai yra įsitvirtinę pasaulinėje tiekimo grandinėje ir gali konkuruoti. 

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Statistikos departamento išankstiniais duomenimis, sausį–liepą iš Lietuvos eksportuota žemės ūkio ir maisto produktų už 3,1 mlrd. eurų arba 4,9 proc. daugiau, importuota – už 2,4 mlrd. eurų – 0,4 proc. daugiau nei per tą patį 2019 metų laikotarpį.

Pirmąjį pusmetį šių produktų eksportas sudarė 20,1 proc. viso Lietuvos prekių eksporto. Per metus jo dalis padidėjo 2,5 punkto. Importas sudarė 14,9 proc. viso importo, jo dalis padidėjo 2,2 punkto.

Lietuviškos kilmės produktų eksportas pirmąjį pusmetį, palyginti su tuo pačiu metu pernai, padidėjo 4,2 proc. Pagal eksporto vertę pirmoje vietoje šiemet buvo tabako gaminai, antroje – javai, trečioje – pienas ir jo produktai. 

Beveik 14 proc. išaugo gaminių iš javų, miltų, krakmolo, miltinių konditerijos gaminių, 13 proc. – vaisių ir riešutų, 10 proc. – įvairių maisto produktų eksportas, taip pat 6 proc. padidėjo gaminių iš mėsos, žuvies arba vėžiagyvių eksportas bei 4 proc. – nealkoholinių ir alkoholinių gėrimų bei acto eksportas.

Pagrindine lietuviškų žemės ūkio ir maisto produktų eksporto rinka išlieka Europos Sąjunga.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos