Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Rinka
Prognozuoja, kad žemės ūkio produktų eksportas augs

Vilnius. Nepaisant koronaviruso krizės, Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės produkcijos eksporto rezultatai išliko pakankamai geri, todėl Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) prognozuoja, kad šiemet eksportas gali augti 5 proc., arba apie 300 mln. eurų.

Pasak viceministro Evaldo Gusto, po spartaus eksporto augimo pernai buvo sunku tikėtis jo tolesnio augimo esant pandemijai, tačiau pirmojo pusmečio rezultatai teikia optimizmo.

Anot jo, stabilūs ar padidėję žemės ūkio ir maisto produktų srautai rodo, kad gamintojai yra įsitvirtinę pasaulinėje tiekimo grandinėje ir gali konkuruoti. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Statistikos departamento išankstiniais duomenimis, sausį–liepą iš Lietuvos eksportuota žemės ūkio ir maisto produktų už 3,1 mlrd. eurų arba 4,9 proc. daugiau, importuota – už 2,4 mlrd. eurų – 0,4 proc. daugiau nei per tą patį 2019 metų laikotarpį.

Pirmąjį pusmetį šių produktų eksportas sudarė 20,1 proc. viso Lietuvos prekių eksporto. Per metus jo dalis padidėjo 2,5 punkto. Importas sudarė 14,9 proc. viso importo, jo dalis padidėjo 2,2 punkto.

Lietuviškos kilmės produktų eksportas pirmąjį pusmetį, palyginti su tuo pačiu metu pernai, padidėjo 4,2 proc. Pagal eksporto vertę pirmoje vietoje šiemet buvo tabako gaminai, antroje – javai, trečioje – pienas ir jo produktai. 

Beveik 14 proc. išaugo gaminių iš javų, miltų, krakmolo, miltinių konditerijos gaminių, 13 proc. – vaisių ir riešutų, 10 proc. – įvairių maisto produktų eksportas, taip pat 6 proc. padidėjo gaminių iš mėsos, žuvies arba vėžiagyvių eksportas bei 4 proc. – nealkoholinių ir alkoholinių gėrimų bei acto eksportas.

Pagrindine lietuviškų žemės ūkio ir maisto produktų eksporto rinka išlieka Europos Sąjunga.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos