Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Rinka
Prognozė: eksportas į Kiniją augs penkiagubai

Vilnius. Paskelbtas Lietuvos įmonių, kurioms suteiktas leidimas eksportuoti kviečius į Kiniją, ir grūdų sandėlių, iš kurių šios įmonės galės pirkti ir eksportuoti kviečius, sąrašas.

Kelią lietuviškų kviečių eksportui į šią milžinišką rinką atvėrė balandžio mėnesį Kroatijoje pasirašytas žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio ir Kinijos muitinės generalinės administracijos vadovo Ni Yuefengo ketinimų protokolas.

„Net 26 Lietuvos įmonės galės pasiūlyti Kinijai aukštos kokybės kviečius, o mes toliau sieksime, kad šis sąrašas būtų išplėstas, nes susidomėjimas kviečių eksportu į šią rinką yra milžiniškas. Taip pat didelį dėmesį skiriame lietuviškų miežių,  kruopų ir miltų eksporto galimybėms. Neabejoju, kad atsiveriančios naujos eksporto galimybės turės ženklios naudos Lietuvos žemės ūkiui, garsėjančiam savo kokybiška produkcija visame pasaulyje“, – teigia žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Bioversija 22 02 02

ŽŪM ministerija savo pranešime pateikia prognozę, kad dėl susitarimo su Kinija maisto ir žemės ūkio produktų eksportas išaugs penkis kartus.

Patvirtintos įmonės kviečius eksportuoti gali nuo sąrašo paskelbimo dienos.

Statistikos departamento duomenimis, pernai Lietuva eksportavo beveik 1,7 mln. tonų kviečių, o tai tyra beveik dvigubai mažiau nei 2017 metais, kai eksportuota beveik 3 mln. tonų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ką manote apie rengiamą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui?
Visos apklausos