Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Rinka
Prekiaujantiems su britais reikalingas eksporto sertifikatas

Vilnius. Nuo vasario eksportuojant gyvūninės kilmės maisto produktus į D. Britaniją nebepakanka tik komercinių dokumentų – reikalingas ir eksporto sertifikatas, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Visas šviežios mėsos, mėsos gaminių ir pusgaminių, žuvies, kiaušinių ir kiaušinių gaminių siuntas gabenamas į D. Britaniją turi lydėti VMVT išduotas eksporto sertifikatas. Jį eksportuotojai turi gauti iš anksto, prieš išvežant produktus iš Lietuvos. 

VMVT duomenimis, prekėms, kurios vežamos į D. Britaniją savoms reikmėms, papildomų reikalavimų nėra, išskyrus jeigu didesniu nei 2 kg kiekiu yra gabenama šviežia kiauliena arba kiaulienos gaminiai. Tuomet ji turi būti vežama gamintojo pakuotėse su ženklinimu, o skerdenos dalys turi turėti skerdyklos identifikacinį ženklą. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Pasak VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus patarėjo Deivido Kalinausko, procedūra nėra sudėtinga ir specialistai ją atlieka operatyviai, jei kreipiamasi iš anksto, pateikiami visi reikalingi duomenys.  Vis dėlto kol kas negalima numatyti būsimo srauto, todėl su verslais tikimasi bendradarbiavimo ir išankstinio planavimo. 

Eksporto sertifikatą savo pagamintam produktui siekiantis gauti ūkio subjektas 3 d. d. iki siuntos išvežimo datos turi kreiptis į VMVT teritorinį padalinį, kurio kontroliuojamoje teritorijoje ūkio subjektas vykdo veiklą ir pateikti prašymą išduoti sertifikatą prekių siuntai. Kartu su prašymu reikia pateikti laboratorinių tyrimų rezultatus, žaliavų atsekamumą patvirtinančius dokumentus, rinkliavos už sertifikato išdavimą, apmokėjimą patvirtinantį dokumentą.

Sertifikuojantis VMVT veterinarijos gydytojas įvertinęs pateiktą informaciją ir nustatęs, kad informacija yra tiksli ir jos pakanka veterinarijos sertifikatui išduoti, siuntos išvežimo dieną vyksta į ūkio subjektą, atlieka siuntos ir transporto priemonės fizinį patikrinimą, nenustačius neatitikčių siuntą leidžiama pakrauti, o sertifikuojantysis veterinarijos gydytojas plombuoja transporto priemonę arba atskiras siuntos paletes. Informacija apie plombas nurodoma eksporto sertifikate, kuris išduodamas ir pasirašomas elektroniniu būdu, per TRACES NT sistemą.

Svarbu tai, kad dar vienas reikalavimas įsigalios nuo gegužės – siuntos į D. Britaniją turės atvykti per tą pasienio kontrolės postą, kurį ūkio subjektas nurodė veterinarijos sertifikate. Transporto priemonės arba produktų paletės turės būti plombuotos, informacija apie plombas būti pateikta eksporto sertifikate.

Parengta: pagal VMVT inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos