Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Rinka
Prekiaujantiems socialiniuose tinkluose išimčių nėra

Vilnius. Socialiniuose tinkluose nestinga siūlymų įsigyti ne tik Lietuvoje augintų sodo ir daržo gėrybių. Svarbu nepamiršti, kad tokiai prekybai taip pat keliami reikalavimai, o specialistai stebi ir internetinę erdvę, praneša agroakademija.lt.

Augalininkystės tarnybai žinomas ne vienas atvejis, kai šį pavasarį internetiniuose skelbimuose buvo siūloma įsigyti smulkios frakcijos maistinių bulvių, neva skirtų sodinti. Tačiau maistinių bulvių smulkią frakciją pavadinti „sėklinėmis bulvėmis“ ir jas tiekti rinkai draudžiama. Bulvės sėklinėmis pripažįstamos tik sertifikuotos nustatyta tvarka Augalininkystės tarnybos ar kitos valstybės kompetentingos institucijos.

Šių bulvių ženklinimui naudojamos specialios etiketės su augalo pasais (Lietuvoje naudojamų etikečių sėklinėms bulvėms ženklinti pavyzdžiai, o etikečių formos patvirtintos Oficialiųjų etikečių, skirtų dauginamosios medžiagos fasuotėms ženklinti išdavimo tvarkos aprašo 17, 20 ir 21 prieduose).

Bioversija 2024 07 09 m7

Tad besižvalgantiems šių metų bulvių derliaus Augalininkystės tarnybos specialistai pataria neapsigauti internetinėje erdvėje regimu pirkėjų viliojimu „žema“ bulvių kaina ir didesnio bulvių kiekio pristatymu „iki durų“. Tokios bulvės gali būti su karantininiais kenkėjais ar ligų sukėlėjais.

Plačiau apie prekybą socialiniuose tinkluose ir internete skaitykite agroakademija.lt

Parengta: pagal agroakademija.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos