
Vilnius. Socialiniuose tinkluose nestinga siūlymų įsigyti ne tik Lietuvoje augintų sodo ir daržo gėrybių. Svarbu nepamiršti, kad tokiai prekybai taip pat keliami reikalavimai, o specialistai stebi ir internetinę erdvę, praneša agroakademija.lt.
Augalininkystės tarnybai žinomas ne vienas atvejis, kai šį pavasarį internetiniuose skelbimuose buvo siūloma įsigyti smulkios frakcijos maistinių bulvių, neva skirtų sodinti. Tačiau maistinių bulvių smulkią frakciją pavadinti „sėklinėmis bulvėmis“ ir jas tiekti rinkai draudžiama. Bulvės sėklinėmis pripažįstamos tik sertifikuotos nustatyta tvarka Augalininkystės tarnybos ar kitos valstybės kompetentingos institucijos.
Šių bulvių ženklinimui naudojamos specialios etiketės su augalo pasais (Lietuvoje naudojamų etikečių sėklinėms bulvėms ženklinti pavyzdžiai, o etikečių formos patvirtintos Oficialiųjų etikečių, skirtų dauginamosios medžiagos fasuotėms ženklinti išdavimo tvarkos aprašo 17, 20 ir 21 prieduose).
Tad besižvalgantiems šių metų bulvių derliaus Augalininkystės tarnybos specialistai pataria neapsigauti internetinėje erdvėje regimu pirkėjų viliojimu „žema“ bulvių kaina ir didesnio bulvių kiekio pristatymu „iki durų“. Tokios bulvės gali būti su karantininiais kenkėjais ar ligų sukėlėjais.
Plačiau apie prekybą socialiniuose tinkluose ir internete skaitykite agroakademija.lt
Taip pat šia tema skaitykite
-
Jaučiamas trąšų trūkumas iššūkių gali kelti kitais metais
2026-05-22 -
Pieno kainų kritimas sustojo
2026-05-20 -
Rekordines aukštumas pasiekusios jautienos supirkimo kainos jau tapo istorija?
2026-05-19
Skaitomiausios naujienos
-
Tragedija fermoje: žuvo žinomas ūkininkas
2026-05-05 -
Kinai ruošia smūgį pasaulinei technikos rinkai
2026-05-18 -
Šliužams naikinti – naujai įregistruotas produktas
2026-05-08
Verslo informacija
-
Koronos virusas persikelia į žemės ūkį
2026-05-22 -
Univoq™ – apsaugok savo pasėlius, ūkį ir ateitį
2026-05-18 -
Kaip išsirinkti tinkamą žoliapjovę jūsų sklypui?
2026-05-06



(0)