Pieno supirkimo kainos per metus smuko 37 proc.
2015-02-17

Vilnius. Vidutinė pieno supirkimo kaina Lietuvoje sausį siekė 229 eurus už toną - 37,2 proc. mažiau nei pernai sausį ir 8,9 proc. mažiau nei gruodį. Per sausį supirkta 104 tūkst. tonų pieno - 7,8 proc. daugiau negu pernai.

„Pieno žvaigždės" už toną pieno mokėjo vidutiniškai 232 eurus, „Marijampolės pieno konservai" - 215,5 euro, „Rokiškio sūris" - 220,8 euro, „Žemaitijos pienas" - 259,7 euro, o Vilkyškių pieninė  - 231,4 euro.

Pieno gamintojams, parduodantiems daugiau kaip 40 t pieno per mėnesį, stambiausios Lietuvos pieno perdirbimo įmonės mokėjo vidutiniškai 269,4 euro už toną. Per mėnesį ši kaina sumažėjo 9,6 proc., o per metus - 36 procentais.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė mano, kad sausį ir vasarį perdirbėjai pieno supirkimo kainas sumažino, nes ūkininkai gavo paramą iš Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto. Jei paaiškėtų neskaidrūs susitarimai tarp perdirbėjų, savo žodį turėtų tarti Konkurencijos taryba.

„Ne tai, kad susitarę - aš to nenoriu įtarinėti - tokį galiu turėti įtarimą, kad ūkininkai gavo kompensaciją tiek iš valstybės biudžeto, tiek iš Europos Sąjungos biudžeto ir valstybės biudžeto ir nori nenori pradedi galvoti, kad dėl to ir buvo sumažintos pieno supirkimo kainos, kadangi žinojo, kad vasario 10-11 dienomis bus išmokėta kompensacija. Tik tokį įtarimą galiu turėti, nes tikrai nematau, kodėl turėjo mažėti kainos sausio ir vasario mėnesiais", - LRT radijui penktadienį sakė V.Baltraitienė.

Trys perdirbimo įmonės ministerijai penktadienį pateikė superkamo pieno kainas, bet, pasak ministrės, nepaaiškino, kodėl jos sumažėjo.  „Vienintelė institucija - Konkurencijos taryba ir labai keista, kad nesulaukiam iš jos pagalbos, jau daugiau nei pusę metų sprendžiant šiuos klausimus", - aiškino ministrė.

Šiandien V. Baltraitienė susitiks su perdirbėjais ir aptars pieno supirkimo kainų mažėjimo priežastis.

Pieno supirkimo kainos nuo rugpjūčio smuko maždaug 30 proc.

Vasarį pieno supirkimo kainos iš esmės nekito ir šiuo metu siekia maždaug 18-19 euro centų. Kainos ėmė kristi po to, kai Rusijai rugpjūtį įvedė maisto ir žemės ūkio produktų importo embargą.

Nacionalinė mokėjimo agentūra išmokėjo 22,54 mln. eurų paramą nuo Rusijos embargo nukentėjusiems pieno gamintojams.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas, Jūsų nuomone, labiausiai lemia žemės ūkio paskirties sklypų kainą?
Orai