Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Rinka
„Pienas LT“ didina gamybą ir plečia rinką Azijoje

Kaunas. Didžiausias Baltijos šalyse pieno gamintojų kooperatyvas „Pienas LT“ pernai uždirbo 52 mln. Eur.  Nors pajamos sumažėjo 12,4 proc., tačiau įmonė fiksavo 1,39 mln. Eur pelną, įmonė skelbia savo pranešime spaudai. Pernai „Pienas LT“ sumokėti mokesčiai į Lietuvos biudžetą išaugo beveik 1, 7  kartų – nuo 1 mln. Eur 2017 metais iki 1,7 mln. Eur.

Pernai įmonė supirko daugiau nei 152 tūkst. tonų pieno žaliavos, 13 proc. daugiau nei 2017 -aisiais. Per metus įmonė pagamino beveik 4 700 t sausų pieno baltymų. 2018 metais įmonė į verslo plėtrą ir palaikymą investavo 400 tūkst. Eur. Kooperatyvo narių skaičius išlieka stabilus -  190 ūkių.

„Nuolat ieškome sprendimų padidinti pridėtinę vertę iš pieno žaliavos, kad kooperatyvo nariai gautų daugiau naudos iš parduodamo pieno. Gerus veiklos rezultatus nulėmė ir pelną augino strateginiai įmonės valdymo ir pardavimų sprendimai. Svarbu tai, kad įmonė nuosekliai didino gamybos apimtis. Pernai dėmesys buvo skiriamas veiklos efektyvinimui ir sąnaudų mažinimui. Tarp svarbiausių sėkmės prielaidų buvo efektyvesnis gamybos valdymas, išnaudojant turimus resursus, taip pat išeigų gamybos procesuose valdymas“, – sako „Pienas LT“ generalinis direktorius Mantas Rudaitis.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Paskutiniame praėjusių metų ketvirtyje įmonė išnaudojo apie 70 proc. savo gamybos pajėgumo, o nuo šių metų sausio gamybą padidino iki 85 proc. Trūkstamą pieno žaliavą įmonė perka iš komercinių pardavėjų ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje. Šiais metais įmonė planuoja ieškoti papildomų galimybių pirkti pieno žaliavą iš Lietuvos ūkininkų.

Dėl sėkmingos pardavimų strategijos eksportas stabiliai augo esamose bei naujose rinkose. Išplėsta pardavimų geografija į 34 pasaulio šalis Afrikoje, Vidurio Rytų ir Azijos regionuose leido sumažinti pardavimų koncentraciją ES.

Išskirtinį dėmesį „Pienas LT“ pernai skyrė Kinijos rinkai. Šiais metais į Kiniją netrukus bus išsiųsta pirmoji 20 t pieno baltymų koncentrato (MPC85) partija. Artimiausiu metu planuojama, jog pardavimai šioje rinkoje augs ir tai taps vienu iš svarbių įmonės augimo faktorių.

MŪ inf. 

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos