Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Rinka
Parduoda ūkius nuo Mažeikių iki Zarasų

Kaunas. Kiek kainuoja įsigyti ūkį arba kiek Lietuvos ūkininkai įvertina savo parduodamus ūkius. Ūkis ūkiui nelygu, tad ir kainos skiriasi – nuo 290 tūkst. iki 6,5 mln. eurų. Tokios parduodamų ūkių kainos nurodytos šių metų skelbimuose, kuriuos peržvelgė manoukis.lt. 

Apie parduodamus ūkius skelbiama tiek Rytų, tiek Vidurio, Vakarų ir Šiaurės Lietuvoje, tik iš Dzūkijos regiono skelbimų nepasitaikė aptikti.

Pirkti siūlomų ūkių įvairovė didelė: nuo stambių pieno ūkių iki žuvininkystės ir nedidelių bitininkystės ūkių. Dažniausiai ūkiai parduodami pasitelkus tarpininkus – nekilnojamojo turto agentūras. Apie pardavimus skelbiama ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių interneto puslapiuose.

Bioversija 2024 07 09 m7

Brangiausiai parduodami ūkiai

Pasvalio rajone siūlyta išsinuomoti 3 000 ha žemės (po 220 Eur/ha metams). Pagrindinė nuomos sąlyga – įsigyti už 6,5 mln. Eur ūkio pastatus, džiovyklas ir techniką. Pardavėjas nurodė, kad nuomos sutartis gali būti sudaryti 100 metų.

Šiaulių rajone skelbta, kad už 5 mln. Eur parduodama žemės ūkio bendrovė, valdanti 550 ha nuosavos ir dar nuomojanti 550 ha žemės, su pastatais, technika, džiovykla.

Kaišiadorių rajone už 3 mln. 936 tūkst. Eur parduodama žemės ūkio bendrovė, nuosavybės teise valdanti 335 ha ir dar 700 ha nuomojanti. Žemės kaina sudaro daugiau kaip pusę šios sumos: nuosavos žemės kaina – 1 mln. 981 tūkst. Eur (1 ha – 5 900 Eur). Nuomojamos žemės yra 700 ha. Nuomos sutarčių perrašymas pirkėjui kainuos 63 tūkst. Eur (90 Eur/ha).

Bendrovei priklauso technikos sandėlis, parduotuvė, technikos dirbtuvėmis, du arkiniai sandėliai, grūdų apdirbimo kompleksas. Pastatų kaina 960 tūkst. eurų.

Taip pat parduodama daug šios bendrovės technikos: 7 traktoriai, iš kurių brangiausias Massey Ferguson (33 000 Eur), 3 kombainai, iš jų brangiausias RSM Rostelmach (167 000 Eur), 11 žemės dirbimo agregatų, iš kurių brangiausia sėjamoji Pottinger (80 500 Eur), purkštuvai, priekabos, trąšų barstytuvai ir kt.

Rietavo savivaldybėje už 3,9 mln. Eur parduodamas pieno ūkis su 305 ha (žemę sudaro 20 sklypų, kurie išsidėstę aplink ūkį, visi jie jungiasi tarpusavyje). Ūkyje yra daugiau kaip 100 melžiamų karvių su prieaugliu (viso apie 300 galvijų). Ūkiui priklauso grūdų saugykla, talpinanti iki 500 t grūdų. Kartu parduodama žemės dirbimo technika (daugiau kaip 50 vnt.: 10 traktorių, kombainas, teleskopinis krautuvas ir kt.). Pastatų kompleksą sudaro gyvenamasis namas ir 30 ūkio pastatų, tarp jų 3 daržinės., 3 tvartai, sandėliai ir kt.

Pranešimą apie pardavimą lydi skelbimams nebūdingas tekstas, paįvairintas literatūrinėmis raiškos priemonėmis, apeliuojant į tai, kad žemdirbystė – tai modernus ir romantiškas verslas:

„Net šimtmetis nepraėjo, ir žemės ūkis iš sunkaus, alinančio bei neišvengiamo tapo moderniu, pelningu ir net romantišku. Tad visų, jaučiančių motulės Žemės šauksmą, dėmesiui – parduodamas preciziškai išpuoselėtas pieno ūkis visomis prasmėmis turtingos Žemaitijos laukų, slėnių, kalvų ir miškų glėbyje. Sėkmingą verslą jau nuo pirmos dienos čia galės vystyti ir naujokai, ir sektoriaus veteranai, kuriuos, net neabejojame, nustebins griežtai palaikoma tvarka. Šiame ūkyje itin kruopščiai prižiūrėta viskas - aplinka, fermos, gyvuliai, technika, kurios, beje, rasite visiems poreikiams. Visa, net trijuose kaimuose išsidėsčiusi žemė, yra racionaliai suskirstyta ir sukoncentruota ūkinei veiklai taip, kad pilnai save aprūpintų pašarais, išmaniai suprojektuotos sandėliavimo ir transportavimo galimybės. Įsigiję šį 305 hektarų ploto ūkį tapsite visiškai neoficialios, bet pilnai savarankiškos ir pelningos, labiau Vokietiją, nei Lietuvą, primenančios respublikos šeimininku. Juk apie tai svajojame ne vienas, gal pats metas imtis įgyvendinti?“

Ūkiai už 1 mln. eurų ir pigiau

Modernų ūkį su 200 ha žemės ir 120 mėsinių šarolė veislės galvijų už 1,2 mln. Eur siūloma pirkti Anykščių rajone. Ūkio kompleksą sudaro: ferma, grūdų sandėlis, daržinė. Dideli žemės plotai sukoncentruoti vienoje vietoje, daugiau kaip pusė jų – dirbami, kita dalis – ganyklos.

Kad pirkėjui būtų aiškesnė parduodamo turto vertė, pardavėjas detalizuoja: ferma kainuoja 180 000 Eur, galvijai – 180 000 Eur, žemė – 686 000 Eur (196 ha po 3500 Eur). Nurodoma, kad yra galimybė papildomai dar įsigyti 50 ha sklypą. Ūkį galima pirkti kartu su kaimo turizmo sodyba, kurios kaina - 150 000 eurų.

Kelmės r. parduodamas ūkis už 1 mln. 185 tūkst. Eur. Jį sudaro 40 vietų karvidė (šiuo metu laikomos ir kartu parduodamos 9 melžiamos karvės, 4 avys ir 1 telyčia), srutų rezervuaras, garažas, grūdų sandėlis, daržinė, svirnas, tvartas, gyvenamasis namas. Iš technikos – 3 traktoriai sėjamoji, šienapjovė, presas ir kt. padargai.

Nenurodyta, koks bendras ūkio žemės plotas, bet rašoma, kad yra 10 nutolusių žemės sklypų, iš kurių didžiausias 13 ha, mažiausias – 1,5 ha.

Pardavėjai pabrėžia, kad potencialus pirkėjas privalo derėtis dėl kainos. „Jei Jums patiko mūsų parduodamas objektas, bet Jūsų netenkina kaina, Jūs galite ir net privalote siūlyti savo kainą ir atsiskaitymo būdą. Mes žaibiškai sureaguosime į Jūsų pageidavimus ir kartu su jumis rasime kompromisą derybų metu“, nurodoma skelbime.

Kelmės r. parduodama žemės ūkio bendrovė, dirbanti 210 ha nuosavos ir 80 ha nuomojamos žemės. Kaina su pastatais 920 000 eurų. Dar šiame rajone parduodamas ūkis su 178 ha nuosavos ir 33 ha nuomojamos žemės. Kaina 770 000 eurų.

Utenos r. parduodamas ekologinis ūkis su 130 ha nuosavos (ir galimybe išsinuomoti 50 ha), 112 karvių (limuzinų veislės), pastatais ir technika. Kaina - 800 000 eurų.

Rokiškio r. parduodamas apie 280 ha ūkis, kurio žemė išsibarsčiusi 25 km spinduliu. Žemės kaina – 2500 Eur/ha. Bendrai susidarytų apie 700 tūkst. eurų.

„Pigiausi ūkiai“

Zarasų r. už 630 tūkst. Eur parduodamas veikiantis žuvininkystės ūkis. Tvenkinių plotas sudaro daugiau kaip 70 ha (13 registruotų ir 4 naujai nuosavos žemės sklypuose suformuoti tvenkiniai).

Mažeikių r. už 550 tūkst. Eur parduodamas 50 melžiamų karvių pieno ūkis su 60 ha nuosavos žemės ir galimybe nuomotis dar 35 ha. Taip pat 3 traktoriai, naujas presas ir kt. technika, ferma, angaras, gyvenamasis namas.

Jurbarko r. žemės ūkio verslą su 1,3 ha žemės galima įsigyti už 290 tūkst. Eur arba išsinuomoti. Papildomai galima pirkti 30-60 ha žemės ir išsinuomoti 250-300 ha. Ūkyje yra 23 pastatai: gyvenamasis namas, garažai, grūdų saugyklos, tvartai, malūnas, mėsos saugykla ir rūkykla, kt. Taip pat yra 25 aviliai. Nurodoma, kad ūkyje ilgą laiką buvo vystoma daržininkystė (šiltnamiuose - pomidorų, agurkų, laukuose - salotų, morkų, svogūnų), grūdininkystė bei galvijininkystė (karvės, buliai, kiaulės, avys, paukščiai, šunys ir švelniakailiai žvėreliai).

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos